The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Příspěvek od Hunter »

The Balvenie 17 yo Madeira Cask 482_zpsxhow5hzk.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14475
Barva:
Alkohol:48,2 %
Aroma:Spousta sladkého koření, které se snoubí s ovíněnou nakyslostí a to vše je přelito medovinou. Aroma je příjemné, sladké a působí hřejivě. (88 b)
Chuť:Vůně se mi líbila, ale chuťově je tahle whisky ještě o třídu dál. Plná pusa sladkokyselé kořenitosti, skořice, sladké dřevo, pryskyřičná větrovost. Táhlý, kořenitý a dlouhý dozvuk. (92 b)
Body:90
Shrnutí:Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Prozatím nejlepší Balvenie, co jsem měl možnost ochutnat. Pohled na cenu ale nadšení krotí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Příspěvek od J.K.Ch »

Hmm pohled na cenu většinou krotí nadšení z jakékoliv Balvenie. :/
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Příspěvek od lochness »

Nemlich keď ju predávajú ako Kininvie :D
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Příspěvek od lalos »

Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%

Info:Při nedávné návštěvě brněnského whiskyshopu jsem si přivezl domů pár vzorků Balvenie, které jsem si doma v klidu porovnal se základní 12 yo Double Wood. Popravdě jsem tuto značku zatím dost ignoroval, protože se mi moc nelíbí jejich politika jediné whisky v core range a zbytek cenově dost ulítává. Tak kouknem jaké tedy jsou.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14475
Web:https://www.thebalvenie.com/
Alkohol:48,2 %
Barva:Amber – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek z brněnského whiskyshopu
Aroma:Ze všech dnes tří testovaných Balvenie nejméně sladká. Už ve vůni jde poznat větší voltáž, pěkně štípe. Jinak klasická Speyside vanilka, rozinky atd, v tomto případě je navíc tabáková nasládlost.
Chuť:Opět v porovnání s Double Wood (12 i 17) je méně sladká, sušší. Opět nacházím doutníkový tabák. Moc dobrá a vyvážená směs dřeva a koření. Lehounce kyselkavá
Dozvuk:Dlouhý. Pikantní dřevo s kořením. Po delší době dává ostré alkoholové pecky (kope).
Shrnutí:Ze všech tří testovaných je nejlepší, nejzajímavější, taková drsnější. Moc rád jsem jí vyzkoušel. Je moc dobrá. Když jsem našel cenu, tak jsem spadnul pod stůl.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět