Hankey Bannister

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
kml

Hankey Bannister

Příspěvek od kml »

Barva: světle zlatá.
Aroma: sladká, sladová, květinová
Chuť: sametová , nasládlá, lehce nahořklá - pomeranče. Převládá sladkost.
Dokončení: sladké a aromatické, štiplavé, ale ne nepříjemné.
Jedná se o poměrně povedený blend pro celovečerní popíjení. Pokud bych ji měl bodovat, tak 72/100.
Láhev koupena před osmi lety, 40% alkoholu. Pil jsem i nové plnění v nové láhvi, ale to je úplně jiná whisky. Je drsná, lihová a více hořká. Toto je asi můj poslední Bannister.
Přílohy
Hankey Bannister.jpg
grapherx
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 25
Registrován: 26 říj 2013, 22:54
Bydliště: Brno - venkov

Re: Hankey Bannister

Příspěvek od grapherx »

Velikost:Lahev
Aroma:alkohol, hodně na pozadí jemná sladkost, další přičichnutí převládá sladká vůně
Chuť:první napití sladká, po chvilce silně hořkne, což zůstává i při dalším napití
Dozvuk:pouze hořkost
Shrnutí:Pro mě zklamáním. Nečekal jsem žádné zázraky, ale např. Ballantines za stejné peníze si naliji rozhodně radši. Bohužel ani přidání vody nepomáhá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hankey Bannister

Příspěvek od Nethar »

Neochutnal jsem klasickou verzi "Original", ale snad trochu lepší verzi "Heritage Blend". Nebudu kvůli tomu ale u blendů zakládat další vlákno, leda by se těch recenzí tady objevilo více. I odkaz z WB není zatím korektní (pro moji recenzi), ale jiný není k dispozici.

Díky moc Rescueovi za vzorky, které jsme vyměnili. Vkládám dnes první dvojici. Ačkoliv jsem testoval naslepo, nutno říct, že tentokrát jsem to měl hodně lehké, takže jsem silně tušil, co vlatně recenzuji. Jeden tmavý rum, jeden světlý rum, problém snad může být jenom ve dvojici blend Hankey Bannister a single maltka, kterou jsem zapomněl, ale tušil jsem Ledaig. Tedy žádný velký oříšek ;-)
hankeybannister.jpg
hankeybannister.jpg (10.64 KiB) Zobrazeno 6234 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51684
Web:http://www.hankeybannister.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:nasmrádle travnatá, zmoklé seno, v prvních úderech po odklopení víčka až mátová, po roztočení košík neočištěných hub a více sladkosti
Chuť:nepříliš silná, ale taková nahořklá, grepy mám rád, ale tady to jsou skoro už jenom ty bílé slupky
Dozvuk:ve stylu hořké grepovitosti středně dlouho doznívá
Shrnutí:Žádná velká diskotéka se nekoná. Hlavním "trhákem" charakteristik je bohužel grepová hořkost bez grepové šťavnatosti.
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Hankey Bannister

Příspěvek od Rescue »

Tak jsem se již konečně dostal k zrecenzování vlastních lahví a začínám výše uvedeným Hankey Bannisterem Heritage Blend.
Aroma:sladké, květinové, medové, ale po opravdu dlouhém přikolopení tam cítím hlavně zelený bonpar :D
Chuť:sladká, zpočátku cítím ten zelený bonpar (a to jsem jej předtím fakt necucal...), po druhém doušku ale přichází štiplavost, která je dána vyšším procentem alkoholu (46%), kterou střídá mírná hořkost..
Dozvuk:dlouhý, silný..., ale hořkne
Dozvuk:tak není o úplně špatné, ale jedna láhev stačila...já ty hořknoucí whisky nějak nemusím. Tuto jsem koupil v akci a zaujalo mě, že je namíchána podle receptury z roku 1924...navíc tam byla velmi příznivá cena..
bred

Re: Hankey Bannister

Příspěvek od bred »

Shrnutí:pil som včera,ničím ma neohúril a ani neprekvapil,klasický škótsky blend na bežné pitie :o
Uživatelský avatar
Antha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2020, 19:27
Bydliště: Vysočina

Re: Hankey Bannister

Příspěvek od Antha »

Nemůžu si pomoct, ale u Heritage blendu se nedostanu přes štiplavost, která přebije další chuť s výjimkou grepově hořkého dozvuku. Přidání vody moc nepomohlo. Mám smíšené pocity, docela jsem se na tenhle blend těšil.
----
Edit 19.11.2020

Štiplavost i hořkost je pryč, zůstala jen v náznacích. Nastoupila zajímavá, na blend plná chuť. Je sladší, je cítit dřevo, vanilka a na závěr trochu hřejivého koření a grep.

Možná je to tím, že je láhev už nějaký čas otevřená a čtvrt jí už chybí nebo že po nalití do skleničky dostala nějaký čas na rozmyšlenou - ale nastala změna k lepšímu. Budu pokračovat pozorování, zda se to časem neposune ještě dál. Jinak moje první whisky silnější obvyklých 40% alkoholu, jsem stále začátečník a příležitostný ochutnávač :)
Odpovědět