Bunnahabhain 32 yo 1978 MM

Při zapíjení svého syna Vojtíška jsem se věnoval nejrůznějším druhům alkoholu, ale whisky jsem překvapivě téměř opomíjel. To proto, že jsem se chystal na specialitku, kterou si načnu až po pár dnech při naprosté pohodičce, abych si ji náležitě vychutnal. Touto Lahví (s velkým L) je Bunnahabhain, starý 32 let, destilovaný v roce 1978. Zrál v sudech po sherry a portském, lahvovali ho u Murray McDavid a má na svůj věk krásných 52,3 % alkoholu.

Bunnahabhain 1978

Bunnahabhain 1978

Získal jsem ho pochopitelně z whisky aukce, načínal jsem dnes v sobotu. Je prezentován v sympatické dřevěné krabici s panty, celkově působí střídmě a přesto exkluzivně. U Murray McDavid tato láhev patří do edice Mission, která se v současné době nazývá spíše Mission Gold (a je v jakési „zlaté“ tubě) a píšou se o ní jako „OUR PRESTIGE COLLECTION OF VINTAGE, RARE AND EXCEPTIONAL SINGLE MALT WHISKIES“.

Bunnahabhain

Bunnahabhain

Zde je odkaz na WhiskyBase: https://www.whiskybase.com/whisky/24822/bunnahabhain-1978-mm
První dojmy jsou pochopitelně pozitivní (protože i kdyby snad hnusná byla, tak tou atmosférou je skvělá, ale ona je skvělá :-)). Bohatá whisky, kořenitá, kakaová vůně, dezertní víno, to vše vzhledem k procentům s grády. Nepochybně časem dodám pořádnou podrobnou recenzi. Zkoušel jsem ji vícekrát – přímo tak, jak ji pejsek od McDavidů stvořil, ale i s troškou vody, i s více vody a můžu říct, že to všechno krásně se ctí unesla. Podle mě se podle množství vody, kterou whisky snese, aniž by se utopila a zchlastovatěla, pozná kvalitní whisky. Ale o tom podrobněji až někdy jindy. S vodou tahle whisky jemní, sládne, je více smetanová, mění svůj charakter a ještě jsem se nerozhodl, v jaké její pozici ji mám nejradši.

Bunnahabhain

Bunnahabhain

Na konci sobotní session jsem si dal ještě Arturo Fuente doutníček, který se mi kupodivu podařilo dobře zapálit a rozjet, aniž by zhořkl, a šel spokojeně psát… napsal bych v pohádkovém světě. Ale já šel bdít, Vojtíšek má rád noční pařby ;-)

So much time if you don't sleep at night ;-) #arturofuente #cigar #juneevening

A photo posted by Martin (@nethar) on

#toasttomyson Pořádný přípitek na Vojtíška. #bunnahabhain #whisky #murraymcdavid

A photo posted by Martin (@nethar) on

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *