Pivní rozjímání a 3x Albrecht

V sobotu v Hradci proběhlo tradiční Pivní rozjímání: http://www.pivnirozjimani.cz/

Bohužel času jsem na něj neměl tolik, kolik bych si snad přál, ale jak se tak říká, v nejlepším přestat ;-) Dopoledne jsem byl totiž pryč, večer jsme zase už měli naplánované grilování, takže zbýval krátký úsek odpoledne zapadající do Aninčina bdění, Lucka s Vojtíškem zůstali doma. Já se ovšem vypravil nejenom s dcerou, ale ještě s matkou a tchýní, tudíž chápete, že jsem je musel postavit do asi dvouhodinové fronty na trdelník a dále si jich nevšímat, jinak hrozil například rozhovor: „Co jste si koupili za pivo?“ „Řezaný.“ „Ale jak se jmenovalo?“ „Ležák.“

#pivnirozjimani #pivnirozjimani2016

A photo posted by Martin (@nethar) on

Ochutnal jsem toho více, ale tento článeček chci věnovat hlavně Zámeckému pivovaru Frýdlant (známý tedy také prostě jako Albrecht). Od těch jsem v posledních dnech zkusil tři piva a u všech jsem byl moc spokojen.

Začněme s Double IPA Secret Enigma.

NázevAlbrecht IPA 22 Secret Enigma
StylDouble IPA
PivovarZámecký pivovar Frýdlant
Alkohol9 %
Stupňovitost22°
Hořkost111 IBU
ChmelTopaz, Vic Secret, Enigma
Sladplzeňský

Tohle pivo hezky vonělo, působilo celkově tak nějak jemně, pochutnal jsem si, ale přece jenom už je to vyšší voltáž, takže bylo nasládlé i přes vysoké IBU a to není můj šálek piva. Před chvíli jsem dopil z Frýdlantu IPU 15 SaazAle a na té jsem si pochutnal více. Pěkná mandarinková vůně (i když mohla by asi být výraznější) a hořkost tentokrát pořádná. Kdo mě zná, tak ví, že ta je u mě u piva hodně důležitá. Pozor neplést starou IPA 15 s touhle novou z českých chmelů. Mrkněte na SaazAle.

#beer #pivo #ale #albrecht #zameckypivovarfrydlant #indiapaleale

A photo posted by Martin (@nethar) on

NázevAlbrecht IPA 15 SaazAle.cz
StylIPA
PivovarZámecký pivovar Frýdlant
Alkohol6,2 %
Stupňovitost15°
Hořkost62 IBU
Chmel5193, 4932, 4915

Enigmu jsem si tedy dal na Pivním rozjímání točenou. IPU 15 jsem si shodou okolností pořídil o dva dny později nezávisle na rozjímání, ze kterého jsem si ale ještě dovezl (na zkušenou radu Huntera, za kterou děkuji) z Frýdlantu Stout Morion. Velmi povedený stoutík, na kterém jsem si pochutnal a v rámci kategorie můžu jenom doporučit.

NázevAlbrecht Irish Stout Morion
StylStout
PivovarZámecký pivovar Frýdlant
Alkohol6,5 %
Stupňovitost16°
ChmelFuggles
Sladpšeničný, ječný

#morion #stout #frydlant #cabajka

A photo posted by Martin (@nethar) on

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *