Duck&Dog Raven (saison)

Moje první (aspoň teda myslím) setkání s pivním stylem saison. Má to být jakési belgické hodně nachmelené osvěžující letní pivo.

NázevDuck&Dog Raven
StylSaison
PivovarDuck&Dog a Raven
Alkohol5,1 %
Stupňovitost12°

Osvěžující to asi je v tom smyslu, že je to nakyslé. Nevím, jestli to s ní má něco společného, ale tak podobně nakysle mi chutná pšenice. Akorát že ta pak přechází do nějakých těch banánových tónů, kdežto tady to jde pěkně zhurta do toho pořádného nachmelení, hodně hořké.

20160608_221931

Co si budeme povídat, pšenici já moc nemusím, takže ta kyselost mě spíš leze na nervy. Na druhou stranu hořkost miluju… takže… chvilka napětí… ne, nefunguje to, nesedí mi to k sobě. Jenže stejně jsem rád a slastně uskrávám. Poznal jsem nový styl piva, okusil jsem něco nového a říkám si, kolikrát jsem už nějaký ten hnus pil a časem měl možnost ho zkusit znova… a znova… a zamilovat si ho. Tak třeba to bude i osud saisonu ;-)

Jinak to pivo jako takové je asi velmi zdařile uvařené a nikoho neodrazuju. To jen tak začátečnicky komentuju… Na druhou stranu musím uznat, že já nemusím ani sladká belgická piva, takže tohle je z těch „belgických“ pro mě asi lepší varianta.

Howgh!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *