ZPĚT

Recenze:

Láhev: Chichibu 3 yo 2009 The Floor Malted
Autor: Hunter
WB
Aroma: Tak tady je síla alkoholu znát od prvního přičichnutí. Ostrá, a pod tou ostrostí je krásně slaďoučká, ovocná, bonbónová, vanilková. Dokonce je v druhé vlně hladivě jemná, ač se to skrývá pod pichlavou ostrostí, což jsou asi protiklady, ale je to tak. Čím víc ji inhaluju, tím se mi víc líbí a nacházím další jemné nuance vůně.
Chuť: Sympaticky krémová, stále ostrá, vanilková, dřevitá, cereální. S vodou stále ostrá, ještě krémovější. Lehce dřevitá dochuť, ale v mezích, nic co by bylo nepříjemné.
Shrnutí: Tak vzhledem ke svému stáří, nebo spíš mládí, je to skvělá whisky, výborně vyvážená. Lituju, že mám jen malý vzorek z whiskyfestivalu, jinak bych si vyhrál s různými poměry vody, zkusil jsem jen pár kapek. Protože je tříletá, budu na ni hodný a zaokrouhlím nahoru.
Body: 85

Láhev: Chichibu 3 yo 2009 The Floor Malted
Autor: Nethar
WB
Aroma: velmi jemná, až skoro oproti předchozím (byla v testovaná v rámci whiskyfestivalového baru) nenápadná, postupně více a více sládne až se dostává do extra sladkosti s ovocnými podtóny. S vodou jako by se zvyšovala ostrost vůně
Chuť: silná cask strength sladkost
Dozvuk: dozvuk jsem si nepoznamenal, tak předpokládejme, že byl spíše kratší, což by třem létům odpovídalo
Shrnutí: nesedám si na zadek, ale není to vůbec špatné a Akuto San ve mě vzbudil zájem o budoucí dospělejší produkty palírny

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.