ZPĚTRecenze:

Láhev: Noah's Mill Genuine Bourbon Whiskey
Autor: lalos
WB
Aroma: Na 57% poměrně vodová, lehká, nijaká. Pečené brambory, škrob, bramborové šlupky, trouchnivé dřevo.
Chuť: Sušší, hořčí, drsnější. Tady se konečně ukazuje síla. Zatuchlá, škrobová.
Dozvuk: Tady je dlouho hledaná sladkost, rum, kofila, zatuchlost, tabák.
Shrnutí: Krásně tmavá barva. Vůně a chuť mě ale příliš neoslovily. Nejlepší je v závěru v dozvuku, kde vystupuje rumová, kávová sladkost. Znovu ji zkoušet ale nemusím.

Láhev: Noah's Mill Genuine Bourbon Whiskey
Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehce zastřené (%), ale tolik % bych nehádal; hladké. Klasické bourbonové, především sladké i kořenité, až v pozadí lehounce starobyle zatuchlé. Ovocná složka se projeví hlavně s vodou (dominantně maliny, třešně). Listí schnoucí na podzim, troška kalafuny. S vodou i velmi decentní mýdlovost.
Chuť: Mohutná, hlaďounká, šťavnatá. Tady se dřevěnost a zaprášenost projeví dosyta. Přesto (hlavně s vodou) konejšivá vanilka a špetka pepřové a šalvějové pikantnosti.
Dozvuk: Sládnoucí, hřejivý, překvapivě krátký pokud neředíte vodou, ale to je asi dáno neagresivností dřeva. Pár vteřin po polknutí se mi hodněkrát v hlavě vyjevil obraz makovic a poté vařící se maková náplň do buchet (prostě intenzivní chuť máku se vší jeho olejnatostí zjemněná mlékem a cukrem). Dřevo, lehce karamelizovaný cukr, trocha hniličkovatých hrušek.
Shrnutí: Příznivci ředění sudovek (vím, není sudovka, ale procenty se blíží) si zde přijdou na své - výborné bez ředění, s vodou nové spektrum vůní, hladkosti až olejnatosti. Ačkoliv tasting notes výše jsou kompilátem z vícero záznamů, jde o hlavní rysy - spoustu jednotlivostí (byť i vícekrát poznamenaných) jsem vynechal (med, petržel aj.).

Myslím, že o kvalitě Noah's Mill se všeobecně ví. I tady na fóru - viz výše. Bez ohledu na to si já kladu otázku: Je toto nejlepší bourbon, co jsem kdy pil? Napřímo s Baker's 7 yo (ten mám doposud nejvýš) jsem nesrovnával, ale tohle je fakt zdařilá reprezentace amerického stylu. Jednoznačně doporučeníhodné, 60 €, si myslím, ještě jde. Lahev jsem měl otevřenou od července a její obsah mi několikrát přinesl docela unikátní zážitek - a to se povede jen minoritě toho, (co piju/)čeho piju celou lahev - probudil mi v mysli představivost a obrazotvornost.

Láhev: Noah's Mill Genuine Bourbon Whiskey
Autor: zyki
WB
Aroma: výrazná těžká sladkost, karamel nebo hnědý cukr, vanilka, sušené meruňky v medu, trochu starobylé dřevitosti, není tak ostrý, jak bych vzhledem k % čekal
Chuť: hustá, tady se ostrost už projevuje, skoro až opepřená bomboniéra, starobylé dřevo
Dozvuk: hořká čokoláda plněná zázvorem, časem stopa bomparovité sladkosti s hřebíčkem
Shrnutí: super, nejlepší bourbon, co jsem ochutnal


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.