ZPĚTRecenze:

Láhev: Compass Box Orangerie
Autor: Nethar
WB
Aroma: čekal jsem velký úder pomerančů a samozřejmě tam jsou, ale to první, co se mi vybavilo, bylo Drambuie - kořenitá směs medu a ovoce
Chuť: v chuti to už ale Drambuie není, není tak hustá a lepkavá, tahle je klasicky whiskovitá, ovšem výrazně pomerančová
Dozvuk: pomeranče, kořenité pomeranče a dřevitý povlak na jazyku
Shrnutí: zajímavý experiment, doporučil bych například lidem, kteří mají rádi whisku a pomeranče :-) Když víte, co vás zhruba čeká, tak zklamáni nebudete. Já to vidím tak nějak na půl cesty a sám buď sáhnu po pravé whisce nebo si už totálně zamlsám na Drambuie

Láhev: Compass Box Orangerie
Autor: josé
WB
Aroma: dominantní pomeranče, pomerančový sladký likér, čokopiškoty. vanilka, koláč, skořice. tropická ovocnost - Don Papa rum. určitě musí být dochucované, to sudy neudělají. (b.2/3)
Chuť: i v chuti pomeranče. ale toto mi moc nechutná - nahořklost jejich kůry, fernetové bylinky. chlastovité. neláká mne k dalšímu napití. (b.0+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť - pomerančová kůra, piškoty, lékorky, pálivý zázvor. (b.0+/2)
Shrnutí: ve vůni ještě OK, v chuti mi nesedí. flašku bych nechtěl. pomerančový Fernet je lepší. ve slepém trojtestu CB to podle pomerančů musí rozhodně být Orangerie. vím jen, že tento název existuje a co jiného by se tak mohlo jmenovat? asi pomerančový likér na bázi whisky. (b.0/1)

Láhev: Compass Box Orangerie
Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké, pomeranč. Takhle výrazně pomerančovou whisky jsem neměl. Pomerančový džus, pomerančový likér, pomerančová kůra, lehké tóny koření (badyán) a ořechů.
Chuť: Hladká, příjemná, sládnoucí. Pomerančový likérek (Bitterol) a na víc se tady nezmůžu.
Dozvuk: Středně dlouhý, lehce nahořklý (pecky), sládnoucí. Grep. V závěru se lehce obnaží i sladové tělo a hořkost (jen nevím, jestli je to jako grepová kůra, nebo postarší sud).
Shrnutí: Aha, orange infusion. No tak to jo. Netradiční výroba, netradiční chuťový profil. Není whisky.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.