ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 12 yo 1997 Murray McDavid
Autor: Hunter
WB
Aroma: Šťavnatě ovocná, až medová vůně, s trochou vanilky. Nad tím vším lehká kořenitost, hlavně skořice a trocha ostrosti alkoholu.
Chuť: Chuť poměrně věrně odráží to, co je v aroma, navíc ale přidá trochu dřeva a jakousi stopu po vínu.
Shrnutí: Tohle je moc příjemná relaxační záležitost v podání MMD, sudy po sauternes jsou pro mě určitá záruka kvality, takže ani tohle vydání nezklamalo, aby taky jo, když jde o sudy po sauternes nejvyhlášenějším na světě. Za „dvoufrťanový“ vzorek děkuji Zombovi.
Body: 85

Láhev: Mortlach 12 yo 1997 Murray McDavid
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Intenzivní, sladce ovocná. Zralé jahody, žlutý meloun, broskve. Pokud je trochu chladnější, objeví se i čokoláda a stopy dubu. Není to taková ta bonbonová vůně, tohle je šťavnaté a když jsem jí chutnal poprvé byl jsem z toho nadšen podobně jako fricek, který jí tu doporučoval :-)
Chuť: Sladce ovocná chuť. Dozrálé ovoce, broskve, lehce suchá, vanilka, pak opět i čokoláda a dub.
Dozvuk: Sladký, navoněný, opět ovoce, závan hořké čokolády, trochu opálené dřevo a nerušivě karamel. Končí jak jinak než sladce :-)
Shrnutí: Tak tohle je prostě dezertík podobně asi jako to Sauternes po kterém to dozrávalo. Musím říct, že tohle byl jeden z těch povedených nákupů, i když byl tak trochu naslepo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.