ZPĚTRecenze:

Láhev: Caol Ila 1997 Distillers Edition
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Už po otevření lahvičky se vzorkem jsem ucítil Islay. Hlinitý styl s pár citróny a studeným mořským vzduchem. Hraje tam pár dalších nasládlých tónů na pozadí, které tomu dodávají trochu tajemný nádech, ale žádné přehnané ovocinkování. V jednoduchosti je síla, tohle mám rád.
Chuť: Začne mírnou sladkostí, pak přechází do snesitelné slanosti, šetrná a islayovitá, další plus. Dlouze převaluji na jazyku a vychutnávám si.
Dozvuk: nasládlá rašelina dlouze přechází v slanou dochuť
Shrnutí: Bezprostředně po prvním přivonění jsem si říkal, že by to mohl být třeba Bowmore, ale jak jsem chutnal dál, neříkal jsem si už radši nic, po přečtení popisku žádný údiv - slaná Caol Ila. Výborná věc. Být trochu méně slanější i v dozvuku (což je jako žádat Caol Ilu, aby nebyla Caol Ilou), tak už hledám ceny na whiskyaukci, takhle budu jenom zasněně vzpomínat. Dobrá věc, vzorek zmizel velmi rychle.

Láhev: Caol Ila 1997 Distillers Edition
Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Lehce po vínu... že by muškát? Nicméně na Caol-ilu nevýrazné aroma.
Chuť: Jemná, muškátová, lehce do kysela - prostě víno. Žádný kouř, žádná rašelina. Vynikající po ránu.
Dozvuk: Hřejivý.
Shrnutí: Na Caol-ilu jemná a méně výrazná, což bych řekl je jejím největším nedostatkem. Ten sud se podle mě tady moc dobře neprojevil.
Body: 82

Láhev: Caol Ila 1997 Distillers Edition
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Nasládle kouřová vůně, zralé ovoce (hrozny?), med, skořice. Sůl je oproti jiným plněním tatam.
Chuť: V chuti je taková zaoblenější a rozjíždí se opatrněji než třeba její sestra v sudové síle, ale i tak pozvolna kouř s rašelinou nabírají na obrátkách.
Dozvuk: Dlouhý, ze začátku rašelinně sladký. Hladce zaobalený se stopami ovoce. Moc pěkný.
Shrnutí: Další výborná Caol Ila, která je díky finishi více do sladka jak ve vůni tak i chuti a dozvuku. Musím říct, že tyhle Distillers Edition od "Classic Malts" od Diagea mi sedí skoro všechny, je to takový zajímavý rozšíření některých značek, co jinak moc různých plnění nemívají.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.