ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 1
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostrá, sametová, rozinky, čokoláda, ostře kořenitá, skořicová. S vodou zůstává bez výraznější změny aroma.
Chuť: Bez vody velmi ostrá, suchá, sametově čokoládová. Voda jí pomáhá, pěkně se rozvine, zesládne, objeví se sherry a rozinky. Dozvuk je dlouhý, čokoládový.
Shrnutí: I když má víc alkoholu, než Batch 2, je ostřejší, i s vodou je jak břitva (což mi nevadí, naopak se mi to líbí), ale hutnost a výraznost batch 2 u mě boduje ještě víc. Na body je to u mě 90:88 pro Batch 2. Obě jsou však výborné. Petrovi děkuji za zaslání vzorků jak CS1, tak CS2.
Body: 88

Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je těžká, hodně do sherry. Povidla (že by vliv PX?). Koření, čokoláda. Ostrost alkoholu, štiplavost, trochu větrová, lívance a fíky.
Chuť: Hodně sladká, plná, silná. Sušené švestky. Fíky, datle. Sladce kořenitá, hodně skořice. Celkově jde o výbornou whisky.
Shrnutí: Alkohol tipuju okolo 55%. Vypadá to na Skotsko, oblast bych dal Highland, pravděpodobně single cask řada od GlenDronachu, věk bych hádal 22 yo. Maximálně, jestli je to chyták, tak by to mohl být ještě Amrut Spectrum.
Body: 93

Autor: Nethar
WB
Aroma: krásně bohaté, vínově čokoládové, výrazné medově-ovocné tóny, vanilka, ke konci dřevitá koženost - tady předvádí skutečně pěknou show
Chuť: přijatelně ostrá, kořenitá, sebevědomá a chuťově velmi bohatá
Dozvuk: mocně zahřívá, sladkoořechový dozvuk, víno a kůže
Shrnutí: Vynikající whisky! Po pár dnech abstinence (vlastně kecám, pil jsem rum a portské, ale když to není whisky, tak je to abstinence, ne?) jsem si zase jednou něco nalil a volba to byla vynikající. Moc dobrá whisky, Petrovi děkuji za možnost takovéhle vzorky vyzkoušet!

Autor: Nethar
WB
Aroma: Parádní, intenzivní, perníkové, švestkové, čokoládové. Hutné, mírně exoticky kořeněné, spíš zatuchle kožené než nějak ovocně svěží.
Chuť: Intenzivní, ne přehnaně agresivní, kořenité sherry.
Dozvuk: Velmi dlouhý, dřevité sherry, hořká čokoláda, moc fajn.
Shrnutí: Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Autor: sandrider
WB
Aroma: zvláštní vůně, trochu pichlavá, sladká - rozinky a švestky, tabák, po pár minutách se objevují velmi příjemné rumové tóny. Dále jablka, čokoláda a skořice.
Chuť: Sladká, čokoláda, grep, zázvor
Dozvuk: bylinky, lehce pepř, dlouhý
Shrnutí: výborná whisky, bez ochutnání jsem vzal lahev a jsem velmi rád, že ji mám doma

Autor: xenopus
WB
Aroma: Poněkud uzavřené. Především červená ovocnost. Malinová marmeláda, datle, čokoláda.
Chuť: Mohutná, přítulná, olejnatá. S vodou se až neskutečně zjemní do ovocna.
Dozvuk: Super, dlouhý, sladký. No sherry, no. Pomeranče, čokoláda.
Shrnutí: Glendronach CS je moje srdeční záležitost, tímto jsem si doplnil resty v batchích, které jsem dosud neochutnal. Ve srovnání s CS3 je CS1 víc ovocná, měkčí, sladší, CS3 je víc pikatně dřevitá. CS1 vs CS3: 91,5 vs 91 za intenzivní sladkost, i když beru, že v jiné chvíli bych výraznější kořenitost trojky ocenil víc.

Autor: zyki
Aroma: výrazné ovoce, sušená meruňka, přezrálé jablko, švestka, čokoláda
Chuť: k ovoci se přidá koření, stopa čokolády, alkohol je příjemně znát
Dozvuk: pokračuje v chuti, působí takovým plným dojmem
Shrnutí: další GlenDronach, který zachutnal

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.