ZPĚT

Recenze:

Láhev: Macallan 10 yo Cask Strength
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bez vody hutná, extrémně koncentrovaná vůně. Marmeláda, těžká ovocitost, výluh z opáleného sudu. S vodou zesládne, je víc do typického sherry stylu (bez vody jsem ho nějak nevnímal). Lesní med, přezrálé ovoce, puget, mírná nakyslost.
Chuť: Bez vody jsem jen usrkl a rovnou jsem s ohledem na velikost vzorku naředil ( 7 kapek vody na 30ml). Hmmm...takhle si představuju sherry monstrum. Krémová, čokoládově-dřevitá, britální vliv sherry, hutné ovoce, ostrá, pikantní a nasládlá, v dochuti pak (bohužel) inklinuje k nahořklosti, což je docela škoda. Přesto si na ní hodně pochutnávám.
Shrnutí: Výrazná, přímočará, nekompromisní sherry kráska s krásnou barvou. Není bez chyby, ale přesto vás okouzlí.
Body: 88

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Sherry.
Chuť: Ufff.... silné sherry, no to je matroš!!
Dozvuk: Čokoláda.
Body: 88

Autor: Rescue
WB   WOL
Aroma: silné, plné, - je citít vyšší "voltáž". Hluboké tóny květin, sušeného ovoce, ale zároveň i taková svěží ovocnost a sherry tóny. Po naředění 8 kapek na 15cl trošku zesládne,zmedovatí, zdřevnatí a zvýrazní se sherry.
Chuť: sladká,plná, vyvážená. V chuti převládá suše sladká dubovitá dřevitost a sherry. Po naředění zjemní a dá možnost k rozvinutí všech uvedených chutí.
Dozvuk: Dlouhý, hřejivý. Je cítit její síla a po polknutí přichází hřejivá "exploze".
Shrnutí: Velmi, velmi dobrá whisky. Doporučuji naředit pár kapkami vody pro rozvinutí aromatu i chuti, protože Speyside oblast je aromaticky krásná (alespoň pro mě).

Autor: josé
WB
Aroma: hutná, sladká, sherry, až do rumova, čokoláda. na sudovku není znát lihovost

po naředění nakyslejší
Chuť: tady ukáže sílu, ale ne štiplavě. je jemná, sladká, dřevitá.

po naředění příjemně potáhne hazyk a je pěkně mazlavá. višně v čokoládě
Dozvuk: dřevo, pepř a skořice
Shrnutí: krásná tmavá barva. zahřeje na jazyku, jemně vklouzne do krku a krásně hřeje celou cestu až do žaludku. velice příjemné setkání. doufám, že to nebylo naposledy.

Autor: sandrider
Aroma: rozinky, datle, čokoláda, vliv sudů od sherry je jasný
Chuť: silná a sladká, ovoce, karamel
Dozvuk: dlouhý, hřejivý, hořká čokoláda, káva
Shrnutí: Výborná whisky, má jediné mínus zato ale zásadní a to, že už se neprodává :(

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.