ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour 12 yo Sherry Cask
Autor: Kobalt
Aroma: Čokoláda, měkké ovoce, sherry, celkově sušší.
Chuť: Ovoce a sherry, objeví se trocha dřeva.
Dozvuk: Medová čokoláda, sherry a dřevo. Postupuje do suchého dřeva a kakaa.
Shrnutí: Dobrá a velice příjemná whisky. Jemnější a bohatší bohatší než Abelour 10 yo.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: vlašské ořechy, sherry, ostré dřevo
Shrnutí: zde poznámky přiznávám se poněkud pokulhávají (není se čemu divit, už druhý! vzorek dne (známí se scházejí)), ale shrnutí je jasné: dobré sherry pití nižší intenzity

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Kyselé pomeranče... a já se nebojím říct to naplno, pamatujete kubánské pomeranče? Tak to je ta vůně.
Chuť: Zvláštní, nejdřív voda a pak pomerančový koncentrát... prostě ta chuť je taková dvojsložková. Ještě k tomu koncentrátu, ten už nebejvá sladkej, a není ani tady.
Dozvuk: Vodový.
Shrnutí: Oproti 10y určitě kvalitativní posun, s potěšením postrádám hořkost, ale mohlo by být méně vodovosti.
Body: 81

Autor: Ultimo
Aroma: silná sladká vůně, snad kandlované ovoce, zpočátku příjemná, postupem času (jakože při opakovaném pití, nikoliv za jeden večer) až skoro otravná
Chuť: sladkost, nikdy jsem karafiáty nechutnal, ale kdyby mi je někdo pocukroval a dal rozžvýkat, tak si představuju, že tohle by byla ta chuť, jsou tam i nesmělé náznaky dřeva, ale nic silného
Dozvuk: dozvuk dost nijaký, asi jsem si už rozmazlil jazyk, ale jak tohle polknu, tak přijde zvonec a chuti konec, teda abych nekecal, je tam trochu dřevo, ale opravdu jen tříska ve džbánu
Shrnutí: kousek, na kterém osobně vidím postup jak se dostávám do světa whisky, zpočátku byla snad jedna z mých nejoblíbenějších, teď už tam spíš hledám a vidím mouchy

doporučil bych ji především začátečníkům, kteří nevědí co od whisky očekávat, tahle určitě nevystraší a úplně netrénovaný jazyk dokonce mile potěší

Autor: inerc
Aroma: Krasne ovocna, sladka, prezrety pomaranc, spociatku jemna, naplno sa vyvinie po chvilke v zakrytom skle. Tony kremovej cokolady s trochou skorice s jablkami
Chuť: Kyslasto jemne sladka ovocna, jasny vplyv sherry, citit drevo, alebo skor nabytok?
Dozvuk: Dost kratky, sladko drevity, plus je ze bez zbytocnej horkosti
Shrnutí: Taky prijemny speyside s vplyvom sherry. Nekomplikovana, nenarocna bez prekvapeni ale potesi, v spyside kategorii bez raseliny a dymu je to dobre pitie

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.