ZPĚTRecenze:

Láhev: Pedro Ximénez 12 yo Williams&Humbert
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je krásně plná, převládá melasa, sirup proti kašli a hromada povidel.
Chuť: Povidla, lékořice a med, které někdo naředil Jägermeisterem. Je to spojení sladkého s trochou slanosti, asi jako některé lékořicové bonbóny.
Shrnutí: Tohle je unikát mezi víny, něco tak hutného a koncentrovaného nemá obdobu, ani ledová či slámová vína nejsou tak hustá. Barva je olejnatá, tmavě hnědočerná, na sklence zůstávají ne slzy, ale sklenka je celá potažená hustým sirupem. Pochutnal jsem si moc, skvělý dezert pro ty , co mají rádi sladké. Doma mám od tohoto výrobce i verzi 20y, takže jsme zvědav na srovnání s už tak skvělou 12y.

Perlička na závěr. Na lahvi je od firmy Global wines vtipná nálepka, že se jedná o přírodní víno suché, pánové ve firmě budou asi náramní šprýmaři a odborníci na slovo vzatí. ;)

Láhev: Pedro Ximénez 12 yo Williams&Humbert
Autor: Nethar
Aroma: sirob (vaříme cukrovou řepu, vaříme), švestková povidla, fíky - takovou vůni a navíc v takové intenzitě jsem nečekal, to se nedá srovnávat s obyčejnými sherry a portskými, co jsem doposud ochutnal
Chuť: Sherry je neskutečně husté, medovité, koncentrované, sladké. Těžko mě brát vážně, protože jsem v této oblasti začátečník, ale jsem unešen.
Dozvuk: Dlouhý a sladký, povidla, hrozinky, jitrocelový sirup na kašel, mňam.
Shrnutí: Ano, je to velice sladké, nečekejte, že dáte láhev na posezení. Je to skutečně spíše takový zákuseček k jídlu. Obrovsky mě ale nadchnul. Občas jsem kupoval nějaká levnější fortifikovaná vína, ale bylo to spíše pro ženu a hlavně jsem z toho byl přeslazený bez většího nadšení (suchých jsem měl pár a nezaujala) - teď jsem však bez váhání na základě této láhve investoval do několika lepších lahví sherry a portského (kromě jiného samozřejmě znovu tuto), tak jsem zvědavý a recenze budou v dalších týdnech následovat.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.