ZPĚTRecenze:

Láhev: Sullivans Cove Double Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vanilka, lehké dřevo, ořechy a svěží ovocitost. Vůně je taková dost lehká, jemná.
Chuť: Bohužel je lehká a jemná i v chuti, dokonce i dost řídká, vanilkově nasládlá, v dochuti lehce pryskyřičná.
Shrnutí: Od tohoto výrobce mě Bourbon a Port, v síle 60%, doslova nadchly. Mix těchto dvou whisek, ač naředěný na 40% alkoholu, jsem si tak představoval jako spojení skvělých vlastností obou. Opak je pravdou, je až s podivem, že něco tak řídkého a lehkého mohlo vzniknout spojením dvou tak výrazných a silných single maltek. Pro mě zklamání, bodově to ještě jakž takž slušná vůně zachraňuje, chuťově se jedná o konkurenci spíše pro běžné blendy. Škoda…
Body: 80

Láhev: Sullivans Cove Double Cask
Autor: Nethar
WB
Aroma: Celé whisce vévodí slovo "jemnost". Přirovnal bych možná trochu k travnatému Bladnochu bez procent. Mírně nasládlá, spíše ovocná. V prvním úderu snad až trocha nepříjemné chlastovitosti.
Chuť: Řídká vodička, ale hezky nasládlá, s trochou lesní (jehličí) dřevitosti. Nečekejte nějakou alkoholovou ostrost, v podstatě se nedostaví.
Dozvuk: Ani ne tak krátký jako spíš intenzitou slabý, trochu sladký. Pije se to velmi jednoduše, žádná tvrďárna.
Shrnutí: Po 60% Port Matured je tahle jednodušší verze zklamáním. Čekal jsem mix toho nejlepšího se snad lepší pitelností slabších procent. Není to hrůza, není tam nic negativního jako hořkost nebo něco takového, ale je to vodička nevhodná k zapamatování, kupte silnější verzi, dostanete nesrovnatelnou whisky.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.