ZPĚT

Recenze:

Láhev: McCormick Blended Canadian Whisky
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lískáče, nasládlost, hodně kůže a špetka kouře, na papíru mám po první ochutnávce poznámku „Queen Anne z Kanady“.
Chuť: Tělo je bohužel celkem tenčí, nasládle kožené, až ve stylu některých lehčích karibských rumů. Sice řídké, ale pitelnost slušná.
Shrnutí: Předpokládám, že byla asi ve své domovině hodně levná, a jako takovou ji musím pochválit. Kdyby takhle chutnal a voněl každý komerční levný destilát, bylo by to fajn, realita je však trochu jiná. Nečekal jsem nic, spíše průšvih, a nakonec jsem byl dost překvapen. Jednak je vůně i chuťový profil dost neotřelý a netypický, za druhé je to asi ve své kategorii nejlevnějších neskotských blendů asi maximum, co se dá z nějaké lahve dostat.
Body: 79

Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně medové, sladké, bylinkové, skutečně květinové, jitrocelový syrup, žádná americká hnusota.
Chuť: Vodička, pak jitrocelový syrup, skoro až takové rumové, ale ne husté.
Dozvuk: Velmi jednoduchý bez jakýchkoliv odboček, středně dlouhý, ale v žádném případě ne nepříjemný. Teprve zde přichází aspoň nějaký průšvih, po dalších napitích a delší době má takovej nahořklej divnej ocas. Ale to se dá napravit dalším lokem.
Shrnutí: Tohle je velice slušný dárek, překvapila. Takové nasládlé mlsání mezi obyčejnými whiskami.

Autor: zyki
Aroma: svěží nasládlé, stopa citrusů, časem něco, co by mohla být stopa lískových ořechů
Chuť: sladká, lehká (i na Kanadu), není tam nic nepříjemného
Dozvuk: lehce nahořklý, náznak rumu
Shrnutí: nenáročné, celkem příjemné pití, opět ochutnáno díky výměně vzorků s Hunterem

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.