ZPĚT

Recenze:

Láhev: Hammer Head 23 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Švestky čerstvé i sušené ... podobná, ale trošku silnější než Glenrothes Selected Reserve navíc hrušky a trošku dřeva
Chuť: Švesky a koření do perníku výjma zázvoru (takže nějaké ty anýzy, badiány a hřebíčky a možná náznak skořice)
Dozvuk: Docela dlouhý závěr ... švestka mizí zůstává koření objevuje se dřevitost a lehká hořkost, ale nic co by kazilo dojem
Shrnutí: Na český kousek vydařená. Na 23 let možná málo uhlazená. Měl jsem možnost ji ochutnat jako vzorek a jednu lahev jsem si poté pořídil v Travel Free za hezkých 9 stovek.
Body: 85

Autor: Kobalt
Aroma: Dřevo, svěží sladovost, lehká ovocnost, med.
Chuť: Jemná, příjemná. Sladová, ovocná.
Dozvuk: Ořechová dřevitost, med.
Shrnutí: Ve výsledku vlastně docela dobrá whisky, kvalitativně asi odpovídá o dost mladším speyside.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Navoněná, taková směrem k single grain a bourbonům, mám psáno pšeničná, umělohmotně sladká, vanilková, Pedro žvýkačka.
Chuť: Tady nevím, co básník myslel poznámkou: chuť normal, trochu neutral.
Dozvuk: Dozvuk docela dlouhý, vanilkový, není to moc hořké.
Shrnutí: Tak jsem to nakonec nevydržel, loni na whisky festivalu jsem si vzorek nedal, ale v Marpeku jsem zkusil i tuhle 23letou variantu, když už jsem měl kdysi láhev té první mladší. Po prvním privonění jsem si říkal "ajajaj", to bude špatné, ale nějak jsem se k ní během vzorku propil, k úvahám o celé flašce má ale vskutku ještě hodně hodně daleko.

Autor: Rescue
Aroma: sladké, parfémovité, umělé, dřevo napuštěné lakem, vanilková nasládlost, bourbonovitost.
Chuť: "blendovitá" dřevitá, navoněná. Prostě chutná "levně"
Dozvuk: středně dlouhý, nevýrazný. Neoslovuje mě.
Shrnutí: Jeden panák stačil…ochutnáno v Marpeku

Autor: matus.krizan
Aroma: Vanilinovy cukor, nic viac
Chuť: Divne trpka drevita chut, sladka vanilka
Dozvuk: Jablkove supky, sladke seno
Shrnutí: Na 23 rokov chuti extra mlado a chyba tam akakolvek komplexnost. Mozno je to sposobene tym, ze flasa bola naozaj otvorena 2 roky, ale do 3/4 plna. Zostane u kolegu v skrini, nicim nezaujala.

Autor: zyki
WB
Aroma: kiwi, čerstvě nastrouhaná salátová okurka, trochu vanilky
Chuť: trochu medu, dřevo, náznak smetanové hladkosti
Dozvuk: kratší, nahořklý
Shrnutí: čekal jsem posun od 21Y k lepšému, ale je to spíše k nudnosti, láhev pořizovat nebudu

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.