ZPĚT

Recenze:

Láhev: Yellow Spot
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vanilkově nasládlá, až bonbónově ovocná, medová, se závanem svěží travnatosti a koření.
Chuť: Hodně uhlazená, s vanilkou, medem, výrazně máslová, nebo přesněji máslové sušenky „Club“, ty tam cítím hodně. Zároveň sladkost a máslovost vyvažují síla a ostrost alkoholu.
Shrnutí: Málokdy chválím Iry, tohle je jeden z těch vzácných případů, pochutnal jsem si, ovšem jak nedávno poznamenal Marvin, Irové umějí taky, ale jen občas a když už se jim to povede, je to pak nehorázně drahé. Což platí i v tomto případě. Ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Body: 86

Autor: J.K.Ch
Aroma: Silně sladká vůně, výrazně ovocná po meruňkách a broskvích. Silně se odpařující alkohol ale není nepříjemně ostrý, ale je ho tak nějak moc.
Chuť: Sladká docela, ostrá, náznaky ovoce, určitě zase meruňky a broskve, už jemně přecházejí do své kompotové varianty a to celá doplněné máslem a lehnou chutí sladkého pečiva.
Dozvuk: Citrusy, asi i tady se projeví nějaká ta meruňka. Je sladký a dlouhý.
Shrnutí: Tuhle whisky jsem ochutnal hlavně kvůli whisky Green Spot, která mi chutnala velice. A jaký je verdikt? Tak velký skok, abych si připlatil a koupil si ji na místo Green Spot, to není. Ale whisky je to velmi dobrá. Výrazně sladká a ovocná. Řekl bych: „To lepší z Irska“.
Body: 83

Autor: zyki
WB
Aroma: sladší než jsem čekal, bonbóny jojo vexta, nějaké sušenky
Chuť: na Irsko výrazná, je tam ovocněmedová sladkost, nepálivé koření, trochu lakované kůže
Dozvuk: čokoláda, stopa sladkosti z aroma
Shrnutí: proti Green Spot posun k hutnosti, výraznosti a sladkosti, ale méně svěží, nějak se nemohu rozhodnout, která mi chutnala více

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.