ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Elgin 12 yo
Autor: Anonymous
Aroma: Sladká a medová s kořeněnými tóny.
Chuť: Sladká, sladová, medová a květinová. Vývoj k citrusům, kořeněná.
Dozvuk: Suchý, sherry a stopy kouře.
Shrnutí: Velmi příjemná a lahodná whisky, která mě pozitivně překvapila. Asi to není extra třída, ale solidní kvalita.
Body: 80

Autor: josé
WB
Aroma: nahnilá ovocnost, postupně mizí. dřevo, ořechy, čokoláda, hlína. (b.1+/3)
Chuť: dřevo, lakované, hřejivé koření. i plastovost a mýdlovost. mírná ovocnost - hrozno, golden. cereálnost, zelené listí. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. čokoláda, koláč. hřejivý. (b.0+/2)
Shrnutí: lehčí nenáročná whisky. moc nezaujala. ve slepém duelu Glen Elginů se utkalo základní dvanáctileté plnění s osmiletým německým nezávislým plněním The Scotch Single Malt Circle navíc v sudovce. výsledek je asi jasný. tato dvanáctka se umístila na krásném druhém místě, zatímco osmička skončila až předposlední. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: sladké, koření, ovoce, med, květiny, sladká káva s mlékem
Chuť: sladká, koření, dub, med
Dozvuk: kořenitý, sladový, dřevitost, zázvor
Shrnutí: V rámci poznávání single malt, které se používají k míchání blended whisky a patří do top class, jsem postupně vyzkoušel Glenlossie, Glen Elgin a Linkwood. Tahle mi přišla o něco lepší než Glenlossie. Je mnohem více ovocnější, navíc i cena je mnohem příznivější. Opět bych ji asi zařadil mezi whisky pro začátečníky, nakonec i cena kolem 1000Kč je docela v pohodě, avšak myslím si, že v kategorii do 1000Kč se dají najít i lepší kousky (Glenmorangie 10yo či Glenfiddich 15 yo Solera). Každopádně ani zbylé dvě jsou na tom podobně

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.