ZPĚTRecenze:

Láhev: Ballantine's 17 yo
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni poměrně slušná, plná oříšků, sladu, v přímém porovnání s Ballantinkou Finest je bohatší, ale ne nějak výrazně.Musím ve sklence hodně hledat a soustředit se.
Chuť: Celý nedočkavý ochutnávám... a zázrak se nekoná.Typický blend, dřevitá, sladová, dokonce mi v chuti Finest přijde téměř stejně dobrá.
Body: 78

Láhev: Ballantine's 17 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Sherry, vanilka, ořechy, bez kouře, ale docela hravá.
Chuť: Sladká, ovocná, trošku víc alkoholovitá, než bych na 17 let čekal. Tady je ale náznak kouře a pepře, smetana a náznak oříšku, oproti dvanáctileté verzi mnohem zábavnější.
Dozvuk: Také ostřejší, než bych čekal, štiplavý a kořenitý jde i lehce do natrpkla až hořka. Dřevo a sucho. Jedna vlna sladkosti mladiny, která po každém doušku zvláštně vyvstane.
Shrnutí: Jim Murray ji ve své whisky bibli vychválil do nebes. Já to neudělám. Je to dobrá whisky zajímavá, chutná, ale za ty samé peníze je spousta jednosladových whisek, které jsou o moc zajímavější.
Body: 84

Láhev: Ballantine's 17 yo
Autor: Nethar
Aroma: pro mě typické Ballantineovské ořechy a mandle, skořicový cukr, vanilka, sherry až trochu rumové aroma (rumové v uvozovkách samozřejmě), med - čili sladká vůně
Chuť: chladivá smetana, sladké dřevo, kořeněná
Dozvuk: příjemný mírný kouř, trocha kořeněné sladkosti, která přetrvává, sucho v ústech
Shrnutí: kamenujte mě, kamenujte, je to blended, má to šroubovací uzávěr, ale tohle mi prostě moc chutná. Vyvážená a zkušená whisky

Láhev: Ballantine's 17 yo
Autor: josé
WB
Aroma: trochu nakyslé sherry ovocnosti a sušených hrušek. datle. čokoládové dřevo, oříšky, obilnost, chlebová střída.(b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni. lehčí. dřevo nijak přehnané, opálené. ořechy, čokoláda, jablečné křížaly. lehce hřeje. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. dřevo sušše opálené. sušené ovoce (meruňky, papája), paraořechy. (b.1/2)
Shrnutí: nenáročné pohodové pití. podobnost se základní a dvanáctiletou verzí je patrná. tato je o fous výraznější a uhlazenější. přecijen ale na další lahev to není. (b.0/1)

Láhev: Ballantine's 17 yo
Autor: xenopus
Aroma: Řídké, kouřeprosté. Vůně hledám, a tak nořím nos čím dál hlouběji, ale místo jednotlivých vůní se mi do nosu zařezává alkohol. Nakonec docela sladké, smetanově hladké. Exotické ořechy, trocha připáleného karamelu, jablek a žitné zatuchlosti.
Chuť: Uhlazená. Blendovitá, ale v tom lepším slova smyslu. Slad, obilí, kytičky, trocha medu a banánů.
Dozvuk: Sladký (ale trochu zhořkne), kratší, docela exotický (koření a opět ty banány, možná až banánky v čokoládě), opálené dřevo.
Shrnutí: Když k ní nebudu moc přičichávat, bude to příjemný blend na pití, byť poněkud nahořklý. Tak jako tak ale svoji lahev nepotřebuji.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.