ZPĚTRecenze:

Láhev: Bruichladdich Octomore 04.1
Autor: Hunter
WB
Aroma: První co mě udeřilo do nosu je ostrost alkoholu smíchaná se zemitou nasládlostí, taková zostřená „caolilovská“ vůně, jak jí říkám. Jinak samozřejmě rašelina a postupně, když si přivyknu, tak i něco málo citrusů a sladkost lesního medu.
Chuť: Brutální exploze ostrosti na jazyku i v útrobách, možná je to tím, že jsem whisky dlouho nepil, jsem po „letní přestávce“ a s ochlazením mi začíná nová degustační sezóna, samozřejmě jsem si hned vybral tu nejsilnější whisky ze vzorků, které na mě čekají od whiskyfestivalu. Hodně rašeliny, to se dalo čekat, když má obsah fenolů 167 PPM. Dále tu je dehet, až spálená guma. Postupně jsem si při popíjení na ostrost přivykl a rozpoznávám další vjemy, nasládle zemité a sladce citrusové. Dochuť je extrééémně dlouhá.
Shrnutí: Podle obsahu PPM jsem čekal, že mě zaskočí svými fenoly, zaskočila mě spíše ostrostí. Je to moc dobrá whisky, umím si představit častější popíjení , byla by z ní dobrá společnice do sychravých podzimních dnů. Bohužel má tu vlastnost, že po ní si už jinou nedáte, neb její dozvuk budete cítit tak dlouho, že na další whisky budete mít chuť až další den, tohle ničím nepřebijete. Ochutnána díky výměně vzorků s Petrem Domanským, kterému tímto ještě jednou děkuji.
Body: 87


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.