ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenturret 10 yo
Autor: Hunter
Aroma: Obilně ořechová, sladová, nasládlá s vyčnívajícím alkoholem, špetka koření. Připomíná mi Ballantine's Finest, což u single malt whisky není zrovna nejlepší vizitka.
Chuť: V chuti už nepůsobí naštěstí jako blended whisky, ale ani tak to není žádný zázrak. Slad, ořechy, jemně nasládlá, v dochuti opálené dřevo a dubové taniny.
Shrnutí: Celkem zklamání, no, co se dá dělat. Radši si dám dobrý blend, než slabou single malt whisky…
Body: 79

Láhev: Glenturret 10 yo
Autor: Kiwi
Aroma: Hodně jedovatě alkohol, za tím nějaké květinky a dále trochu parfém a citrusové nakyslosti, celkově hodně slabá, první co mě napadlo je tullamorka
Chuť: Dost dřevitá, obilná, suchá, trpká, trochu nasládlá, ale po chvili i trochu kyselá, málo výraznit
Dozvuk: Středně dlouhý až kratší, obilný s trochou medu (jako takové ty cereálie)
Shrnutí: Hodně slabá whisky, je to vůbec single maltka?

Láhev: Glenturret 10 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Lehčí, jednoduchá, základní, trochu nasládlá, dřevitá ostrost, čím více se sbližujeme, tím více nakyslé chlastovitosti, nechce se mi o tom psát, odpusťte...
Chuť: Mírná, spíše hladivá, nijak oslňující, ovšem určitě nehořkne, což je super. Ani nevím proč mě napadá Glenfiddich 12y. Ale nějak extra si nepošušňávám, zase se mi vybavuje trochu té chlastovitosti, co "miluju" při dopíjení nějakých blendů. Takový ten pocit, jak vám to moc nechutná, ale stejně to válíte na jazyku, protože se bojíte toho, co přijde po polknutí.
Dozvuk: Nijak výrazný a dlouhý, dřevitý, no ale není v něm ani nic tak moc nepříjemného, možná dokonce nejlepší ze všech tří složek.
Shrnutí: Jednoduchá whisky, kdo doteď pil jenom blendy jako je Famous Grouse (kterému je Glenturret tatínkomaminkou), může to pro něho být snadný, nenásilný a hlavně nikterak drahý přechod. V chuti nepřekvapí ani neublíží, takže proč by ne. Nečekejte však zázraky. Navíc pro takové odporné zmlsance, snoby a citlivky, jako je Bratrstvo rašeliny a jeho hosté, je to samozřejmě pod úroveň :-D Až do Glenturretu pojedu znova a budou mě nutit si něco koupit (já tam teď cestuju často, už jsem tam jednou v životě byl), koupím si raději místo ní dva Black Grousy. Vzpomínka na provázení palírnou je o dost lepší.

Láhev: Glenturret 10 yo
Autor: zombice
Aroma: slaboulinká, po okdrytí víčka závan lučního kvítí, ale pak se to hned utlumí do ztracena, ořechy, možná ovoce (Ivča tvrdí třešně, já tvrdím, že je to téměř bez vůně) a smetana?
Chuť: vodovější, pak se projeví dřevitě kyselejší charakter, káva s mlékem, nezralý angrešt?
Dozvuk: nejlepší ze všech složek, dřevitost se ihned mění na takovou tu čokoládovou stopu (pražené kakaové boby), možná i to kafe s mlíkem, ale bohužel trvá krátce
Shrnutí: z mého pohledu slabá whisky. Poslepu bych změnil za jakýkoli lépe vyvážený blend. Pravdou je, že mi na ní nic nevadí, ale nic mě na ní ani nepřitahuje a je to pro mě jedna z nejsnáze zapomenutelných whisky, kterou jsem pil.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.