ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bennachie 21 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládlá vanilka, hodně sherry a trochu připálených toustů, pak med a rozinky. Šťavnatá, lehce kořenitá.
Chuť: Chuťově uhlazená, v sherry stylu s lesním medem, nasládlým dřevem, kořením (skořice), čokoládou a rozinkami. V dochuti pak bergamot a opálené dřevo.
Shrnutí: Jedná se o výborně vyváženou, harmonickou whisky, navíc za neuvěřitelně příznivou cenu. Horší už to ale bude s dostupností, k sehnání už bude potřeba trocha štěstí.
Body: 86

Autor: Kiwi
Aroma: Dost silné, trošičku květinové, silně jablka, dále cukrová vata, žvýkačky, karamel, jedná ze složek tam neustále a hodně silně vystupuje, alkohol jen trošičku
Chuť: Hodně jemná, příjemná, ale nepříliš výrazná, nasládlá, trošku květového medu, na vteřinku vykoukla jakási nakyslost
Dozvuk: Po prvním napití krátký, při druhém dlouhý, hrušky
Shrnutí: V aromatu hodně silná a bohatá, chuťově sice méně, ale přesto se velmi příjemně pije. Od 21y jsem čekal více tvrdosti a dřeva, překvapivě jemná whisky.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladkokyselá vůně, vínovitost, časem cukr, možná i med. Při přechutnávce mě na první nádech překvapila trocha kouře, ale hned to bylo pryč a už se nevrátilo, tak možná jenom vidiny, resp. čichiny. Okurkový lák. Voní dobře, je to takové jemné, i když člověk tak nějak podvědomě čeká něco trochu víc zvláštního, když je to 21 let.
Chuť: Tady je moc příjemná, jemná, takové mlíčko, i když s tím jde ruku v ruce řídký dojem, nasládlá vodnatost. Časem hezky pepřovatí, nikoliv hořkne.
Dozvuk: Mírně ostře zaštipující dřevitost, středně dlouhý, v puse mi nechává nahořklý povlak.
Shrnutí: Na jarní degustaci Bratrstva rašeliny se dělila v mém hodnocení se Sullivans Cove Double Cask o poslední místo (i když konkurence byla veliká). Při přechutnávce musím mé rozpačité dojmy potvrdit, jde to s ní tak nějak nahoru a dolů, v mých očích spíše jenom průměrná whisky.

Autor: josé
WB
Aroma: jemné, sladší, med, vanilka, kokos. tropické ovoce. po odvětrání se občas vynoří a píchne dřevitě lakovaný záblesk. tak trochu rumový dojem ale je sušší. moc pěkné (b.2/3)
Chuť: zprvu hladká až vodovatá. až po chvíli na jazyk zaútočí jehličkovou kořenitostí a decentní dřevitou hořkostí. když to vydržíte až se smíchá se slinami, pak je sladká, obilná. medově se táhne a chladivě mentolově hladí (b.2/4)
Dozvuk: sladce obilně odeznívá, mátová čokoláda a suchý lehce dřevitý konec (b.1/2)
Shrnutí: uhlazená záležitost. potěšila mě. děkuji Hunterovi za vzorek (b.0/1)
Body: 5

Autor: zombice
WB
Aroma: Intenzivní těžší, sladké sherry, ořechy, sušenky, ovocný koláč s drobenkou, kokos?, moc pěkné.
Chuť: Olejnatá, nejdřív tak trochu těžce sladká, hutná, pak i víc ovocná a ke konci takový svěžejší dřevo. Proti společně srovnávané Glenmoragie QR je ta chuť taková fakt hustá, jak olej.
Dozvuk: Středně dlouhý, stopy lehce zuhelnatělého dřeva, které dodá i takovou tu sladkost, tabák, probleskuje možná i vanilka a něco opět jakoby na osvěžení chuti, asi do ovoce.
Shrnutí: Hodně povedená whisky, vyvážená, moc mi sedla. Za velký vzorek velké díky Hunterovi ;-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.