ZPĚTRecenze:

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostrá vůně, celkem silná na CS, není tak uzavřená, jak některé sudovky umějí být. Ředidlo, kůže, čokoláda a dřevo.
Chuť: Chuť s lehkým vlivem sherry, který je ovšem skryt pod brutální silou alkoholu. Jinak opět ředidlo, kůže a čokoláda, taky hodně dřeva. S vodou nám sládne, zjemňuje a celkem jí naředění pomáhá, vody může být i víc, než jen pár kapek, klidně po lžičkách.
Shrnutí: Tenhle Springbank působí hodně hřejivě, jednak za to může alkohol, za druhé i její vyznění a myslím, že je výborně vyvážená.
Body: 86

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: Jerry1
Aroma: Alkohol o sobě zatím nedává vědět, před svou silou moc nevaruje, po přidání vody lehké otevření - skoro žádná změna, snad ta čokoláda, kouř nemohu najít.
Chuť: Spíše sušší, uzavřená – nic nedominuje, alkohol už je znát, s vodou sladší a výraznější, snese opravdu hodně vody.
Dozvuk: Velmi hřejivý a dlouhý.
Shrnutí: Toto je přesně ten případ, kdy je voda absolutně nezbytná k vychutnání whisky. Bez ní to bude celkem nudný zážitek. Ovšem na rozdíl od Glenfarclas 105, kde podle mě voda pouze zjemňuje alkohol, ale chuť se nemění, tak zda dochází k velké chuťové proměně a hlavně k totálnímu otevření whisky. Pro mě osobně druhý případ (po Mortlachu od Blackadder), kde přidáním vody získáte nejen objem, ale i mnoho dalších chutí, o které by byla rozhodně škoda se připravit.

Za vzorek převeliké díky Króčovi.

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: Króča
WB
Aroma: hlína, kouř, červené ovoce, seno.. [b]s vodou[/b] sládne, objevuje se čoko, pražené ořechy a také více kouře
Chuť: rašelinná, suchá a mírně nasládlá.. [b]s vodou[/b] více suchá, dřevěnná, rašelinná a ovocnější
Dozvuk: vzedmutí horkosti, dále pak lehký kouř a sladkost.. [b]s vodou[/b] rašelina, zemitost, zatuchlá sláma a výrazná sladkost sušeného ovoce
Shrnutí: velmi dobrá, hustá a ostrá whisky.. svým cask strenght stylem mi připomněla Glenfarclas 105 (asi ty sudy po sherry), ikdyž tahle je nesporně lepší.. taky u této whisky je naprostá nutnost voda, se kterou se krásně otevře a nabídne toho podstatně více.. ještě jsem neměl čas přechutnat a v rámci degu jsem obodoval na krásných 87 bodů, čímž si u mne vysložila druhé místo.. Springbank opět potvrdil, že to s whisky umí a nákup této láhve si velice pochvaluji :clap:

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: Nethar
WB
Aroma: Není alkoholově agresivní, bez vody snad až nevýrazná. Citrusy, pro vytrvalce snad i banány. Později sladké bonbóny. (postupně jsem "přikapával" vodu)
Chuť: Samozřejmě velmi silné, ale zase na to, že je to skoro šedesátka, to nebylo nejhorší, spíše dlouze a výrazně hřeje než pepřově štípe a leptá.
Dozvuk: Dlouze hřejivě doznívá, zase ta sladkost z vůně, pěkné to je.
Shrnutí: Co si budeme povídat, na mě jsou ta procenta zbytečná, ale člověk si může aspoň zakapat, je to velmi dobrá whisky.

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: Nethar
WB
Aroma: No, tak to mi voní dobře ;-) Jako že nakouřené, ale umírněně, takže to třeba nemusí být ani Islay, hezky se v ní dá nosem "putovat", těžko přiřazovat, ale tipl bych si nějaké ostrovy nebo Campbeltown. Můj nos olizuje mokré balvany. Není to nic agresivního, takže putování postupně upozadí nakouřenou složku do nenávratna a mám před sebou nasládlé delikátní aroma. Vytrvávám u ní netradičně dlouho, protože mi fakt dobře voní a závěr patří "zatuchlé trávě".
Chuť: Sebevědomá, ale přiměřeně silná, pro srandu tipuju 46.
Dozvuk: V dozvuku to není slaďoušek, ale pěkný, dřevitý výraz. Nezanechává ani stopu něčeho negativního.
Shrnutí: Taková whisky drsnějšího stylu, žádné voňavé kytičky, ale přitom velmi dobře pitelná. Króčovi díky za vzorek, fakt mi krásně sedla, pochoutka.

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 2
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, sladové. dřevo, dřevěná stavebnice z dětství, sušená ovocnost, sušší sherry, kůže. sirky, piliny, hlína.

s vodou je sladší, ovocnější. (b.2/3)
Chuť: lehká springbankovská kouřovost. sudovka ukáže sílu - hřeje a pikantní. dřevo, kožené sherry. sládne. příjemně plná, doplněná sušenými jablky, šťavnatým červeným ovovcem a lehkou hořkostí. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladký, dřevo a lehká kouřovost, brusinky. (b.1+/2)
Shrnutí: sudovka pitelná bez ředění. ostřejší, ale ne smrtící bomba. s vodou se více zpřístupní, přecijen 58.5% je dost. mix sherry a lehké kouřovosti. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.