ZPĚTRecenze:

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Vůně mi přišla taková svěží. Louka, seno a sladový ječmen. Hned po nalití jsem cítil i sladkou rašelinu, ale někam zmizela.
Chuť: Vlhké seno a troška čerstvě posečené trávy. Lehce slad a dřevo. Hned po ochutnání jsem v pozadí našel rašelinu, ale zmizela i z chuti.
Dozvuk: Suché seno a sladový ječmen. Dost dlouhý.
Shrnutí: Chuť je intenzivní. Je zvláštní a jiná, ale zaujala mně a i chutnala. Vůbec bych se nebránil hlubšímu prozkoumání, ale na nákup lahve to nevidím.

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: Marvin
WB
Aroma: Ovoce, jablka - trochu nahnilá, květiny, mořidlo na dřevo.
Chuť: Výrazná, opět jablka - mošt, skořice.
Dozvuk: Kratší, trochu hořkosti dřeva.
Shrnutí: Specifická, někomu může přijít až moc zvláštní, pro mě ta zajímavost převládá. Na druhou stranu výše uvedená novější verze (nefiltrovaná za studena) podává podle mě ještě lepší a vyrovnanější výkon a na rozdíl od Nethara ji mohu doporučit k ochutnání.

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Tak mám tu ve vzorcích pravda trochu bordel, ale tohle mě překvapilo, protože jsem to nejdřív vůbec netipoval na whisky. Taková jehličnatá lesní vůně, koření, to je spíš jak nějaký gin nebo destilované kapradí. Jablkový štrůdl.
Chuť: Výrazně kořenitá, taková pendreková nebo něco takového.
Dozvuk: Poměrně dlouhý, umělohmotně kořenitý.
Shrnutí: Zvláštně kořenitá, hodně netradiční, mně to nechutná, ale odrazovat vás nebudu, poněvadž co já vím...

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: Torrez
WB
Aroma: z části sladovo-ovocná klasika, ale k tomu něco zvláštnějšího jako závan lesa nebo jehličí. Jinak i sladké, krémové.
Chuť: Sladce a štavnatě pikantní, dobrá. S vodou mi přijde, že vystupuje hořkost a to i v dozvuku. Podle recenzí jsem očekával něco originálnějšího.
Dozvuk: Tak střední, bílé víno.
Shrnutí: Lehké zklamání se dostavilo, očekávání byla vyšší, ale je to dobrá whisky.

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: josé
WB
Aroma: sladké, medové. suché dřevo. opálenost, švestky, máta. zelená travnatost, sušené meruňky. (b.1+/3)
Chuť: sladší s kapkou citrusové šťavnatosti. nepřehnané dřevo. perlivost, sladké víno. pendrek. chutná mi. pitelná. (b.2+/4)
Dozvuk: sladší koláč s meruňkou, opálené dřevo, čokoláda, zrnko kávy, hřejivý. (b.1/2)
Shrnutí: nejvíce zaujala z celého testu. medově sladká, méně dřevitá. výsledné pořadí 1. 12yo, 2. 18yo, 3. 14yo SC (b.0/1)

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: joy
WB
Aroma: zapařené obilí, siláž, umělost a alkohol, vše posypané cukrem a zakápnuté jehličím
Chuť: sladká, umělá a známé zapařené obilí a pachuť siláže
Dozvuk: kořeněný, sladký a umělý
Shrnutí: Velmi osobitá a netradiční a i když oceňuji, že whisky má nějakou zajímavou chuť, tak tohle mi fakticky nechutná. Pro mě adept na zklamání roku a to teprve nový rok začal ;). Slyšel jsem dokonce názor, že chutná jako ibuprofen, to ale potvrdit nemohu, protože jsem ho asi nikdy nechutnal.

Láhev: Inchmurrin 12 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Příjemné, zajímavé - výrazná sladovost se mísí s Highland kořenitostí a to je podmalováno tropickou ovocností. Pěkné. Slad, koření (fenykl, mrkev, skořice), ananas, mango, meruňky. Ona tropická aromata se časem z vůně vytrácejí a stávají se znatelnějšími v chuti.
Chuť: Hladká, sladovo-ovocná se špetkou kořenitosti. Především slad a koření, po čase se zvýrazňuje i ona ovocnost, troška kakaového prášku.
Dozvuk: Lehounce hořknoucí. Hlavně dřevitý, zvláštní kořenitost divokých miříkovitých, tmavá čokoláda.
Shrnutí: Přímé porovnání Inchmurrin Original (4.), 12 yo (3.), 18 (2.) a SC 16/303-5 (1.). Největší pecka u téhle whisky byla vůně, ale pak už to taková zábava nebyla. Škoda. Na 12letou core range whisky slušný výkon. Jsem spokojen více než jsem byl se starým plněním (WB#3830) v roce 2009.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.