ZPĚTRecenze:

Láhev: Elijah Craig 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Povedená vůně, lakově-voňavkovo-kožená, skořice, rozinky. Lehce nasládlá, cedrové dřeva.
Chuť: Kožená s kořením, voňavka je tu celkem výraznější, než ve vůni. Cedrové dřevo.
Shrnutí: Za vzorek děkuji Cyrovi. Není to taková pecka jako verze barrel proof, ale je to solidní bourbon.
Body: 84

Láhev: Elijah Craig 12 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Sušená jablka, karamel, vanilka. Alkohol o sobě zatím nedává moc vědět a tak není problém zanořit nos hluboko do sklenice. Celou vůni trochu kazí lehký náznak acetonu.
Chuť: Plná vanilky, kokosu a karamelu to vše dokreslují jablka a intenzivní koření. 47 % alkoholu se nezapře, naopak bych řekl, že o sobě dává docela vědět.
Dozvuk: Jablka skořice hřebíček a křížaly. Je relativně dlouhý nahořklý a v tónech koření zbytečně intenzivní.
Shrnutí: Je to docela slušný a pitný bourbon, ale hořkost a zbytečná intenzita koření a vanilky ho trošku shodí s pozice kandidáta na klidné večerní popíjení. K doutníčku už se hodí víc a do míchaných drinků kde je potřeba intenzivního bourbonu sedne perfektně. Pokud máte rádi opravdu velmi intenzivní bourbony, tak tohle je ten pravý.

Láhev: Elijah Craig 12 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hey man, welcome to America! Dis is kůl šit! Voňavý bourbonek, slaďoučká zrníčka, vanilková vanilka, jestli to vyprodukovali jinde, tak budu plakat a sním svůj klobouk.
Chuť: Sladký, jemný, vanilkový, milá vůně se už mění na umělou voňavku.
Dozvuk: Hey bro, vonělo to very good, chutnalo to very umělohmotně, doznívá to už fakt špatně, nahořkle à la PVC.
Shrnutí: Toto je "nezaujatá" recenze. Jsem si vědom, že takhle se slušný recenzent nechová.

Láhev: Elijah Craig 12 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Bourbonovitý bourbon. Vanilka, kokos, karamelky, tuzemák. No a taky umělá hmota, voňavý stromeček a ředidlo. Je to navoněné, ale celkem to ještě ujde.
Chuť: Intenzivně sladká až jakoby doslazovaná. Spousta vanilky, vánočního koření. S pár kapkami vody se zmírní sladkost, ale vystoupí naopak umělá lakovost, takže příště spíše neředit.
Dozvuk: Poměrně dlouhý a hřejivý, procenta alkoholu fungují. Stále přetrvává sladkost a stále sladce hořkne. Není to ale skořicové dřevo, spíše omylem vstříknutý parfém do úst.
Shrnutí: Jestli byl Bulleit nenáročné pití, Elijah Craig je intenzivnější, složitější bourbon. Dá se v něm poměrně dlouho objevovat, bohužel ne jen ty příjemné chutě a vůně. Vyloženě mě nezklamal, z Heaven Hill distillery bych ale příště za podobný peníz určitě upřednostnil Evan Williams Single Barrel, který je výrazně lepší.PS: Pokud ho chcete vyzkoušet, tak vězte, že byl v roce 2016 nahrazen NAS verzí small batch (pravděpodobně stáří kolem 8 let) – fakt blbý trend totok ☹ Sehnat se ale dá zatím v pohodě.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.