ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour 2003 White Oak
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je bohatá, trochu připomíná sherry styl. Karamel, čokoládový bonbón plněný pomerančovým želé, lehce parfémová.
Chuť: Uhlazená, ovocná, pomeranč, vanilka. Nasládlá. V dochuti hořká čokoláda, dřevo, po pár minutách až topinky.
Shrnutí: Pěkně vyvážená, pohodová whisky bez zjevných slabin.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Aroma: Krásná vůně, pomeranče, citrusy. Voňavka, ale příjemná.
Chuť: Příjemně nahořklá.
Dozvuk: Hořkosladká čokoláda.
Shrnutí: Možná by mi navoněnost při delším pití vadila, ale když se to vezme s mírou, tak parádní, příjemné překvapení na degustaci.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Svěží ovocná vůně (kiwi, hrozny, broskve). Slabě vanilka, dub. Taková temně sladká, mě se to líbí.
Chuť: Ovoce (broskve, zralé kiwi), pak i hořkost dřeva a kakaa, nakonec čokoláda s vanilkou.
Dozvuk: Opět ovoce (pomeranče, broskve. Pak přechází přes hořkou čokoládu opět do sladka, víceméně do sladké čokolády :-)
Shrnutí: Jedna z lahví na 8. degustaci bratrstva. Popravdě jsem se trochu bál, že to bude propadák (holt když se člověk nechá ovlivnit bodama na WB :oops: ), ale nakonec mi tahle whisky hodně zachutnala. Původní záměr byl sehnat na dovolený ve Francii verzi 2001 (hodnocena o dost líp), ale ta už byla všude vyprodaná. Nakonec nákupu vůbec nelituju a doma hodnotím ještě o trochu lépe než při degustaci. Na to jak je to mladá whisky (cca těch 10 let) tak nabízí poměrně hodně, od pro mě příjemné vůně po krásně rozvíjející se dozvuk. Tohle se v Aberlouru opět povedlo :clap:

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.