ZPĚT

Recenze:

Láhev: Nikka Taketsuru 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Působí hřejivě, trochu ostře. Skořice, broušená kůže, dřevo, lehce mentol či anýz.
Chuť: Uhlazená, dřevitě vyzrálá, karamelová, trocha máslových sušenek. V dochuti hořkočokoládová.
Shrnutí: Na degustaci jsem hodnotil jen 82b, v konkurenci ostatních whisek moc nevyčnívala, ovšem v klidu při přechutnání už jsem docenil její kvality lépe a body šly hned nahoru, hlavně ve vůni je výborná, je prostě svá, těžko její aroma přirovnat k jiné whisky. Solidní Japonka.
Body: 84

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Čistě nasládlé, mandle, med.
Chuť: Jednoduchá, nasládlá, pak přechází do sucha.
Dozvuk: Střední až krátký, nahořklý.
Shrnutí: Na mě až moc obyčejné, ale i tak jsem rád, že jsem díky Zombovi mohl tuto whisky ochutnat.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Taková uhlazená, nepříliš komplikovaná, spíše méně výrazná vůně. Květinová, ořechová.
Chuť: Mírně pálivá, časem nabírá na hořkosti.
Dozvuk: Dřevitě nahořklý dozvuk (káva, čokoláda, ořechy?).
Shrnutí: Z whisky jsem cítil kvalitu, žádné béčko, ale nahořklý dozvuk by mi při delším popíjení vadil.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Na první přičichnutí na mě dýchla povidlová vůně, pak i guma (ta na tužky) a taková jehličnato citrusová kyselost. Po chvíli i ořechy, motorový olej a kůže. Po delším stání se ze sklenky propracoval i luční med. Tady se to japoncům docela povedlo..
Chuť: Začíná takovou tou dubovou ne moc taninovou chutí, lehce vysychá na patře. V chuti cítím jak slanost, tak posléze i ovocnou sladkost.
Dozvuk: Startuje ovocně, pak přechází opět do dubově dřevitého, káva. Celkově je takový příjemně jemný, ale vcelku jednodušší se závojem ušlechtilého dřeva. Středně dlouhý.
Shrnutí: Do poznámek z degustace jsem si napsal, že není špatně vyvážená, ale že v chuti trochu je trochu jednodušší a ztrácí za pěkným aroma. V klidu domova to aroma hodnotím ještě o kousek líp a celkově hodnotím (s přihlédnutím k tomu, že je to blended malt) jako lehký nadprůměr :-) Její výběr byl ovlivněn samotným hostitelem a kupovaná byla opět ve Francii, kde byla k mému lehkému údivu velice dobře dostupná a na japonku za pěkné peníze.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.