ZPĚT

Recenze:

Láhev: Edradour 2003 Burgundy Cask Batch 1
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nakysle ovíněné borůvky, švestky a povidla. Hřejivý dojem. Čokoláda, bábovka čerstvě vytažená z trouby. Parádní vůně, to se mi moc líbí.
Chuť: Příjemně nakyslá, štiplavá, velmi suchá chuť, v dozvuku se mísí silná suchost s opáleným dřevem a dotekem červeného vína.
Shrnutí: Na degustaci jsem hodnotil 86b, při přechutnávce jsem body ještě zvýšil, asi to bylo tím, že na rozdíl od Nethara jsem neměl kontaminovanou lékovku :D
Body: 87

Autor: Króča
WB
Aroma: při prvním přivonění registruji hlavně nugát, po chvíli začínají vystupovat jahody, černý rybíz, kulaté vínové tóny a snad něco mírně připáleného nebo gumového
Chuť: prvotní dřevo doplňuje předzvěst z vůně doplněná lehce pikantním kořením..při delším podržení na jazyku je ta guma už zřetelnější,ale nepůsobí rušivě
Dozvuk: mandle a za nimi se stále drží lehké ovocné a nově cukrové příchutě, zanechává mírně mastný dojem
Shrnutí: vůně je velmi příjemná a pro mne asi nejlepší z toho co tato whisky nabízí.. chuť je vzhledem ke stáří vcelku jemná a kultivovaná..finish velmi krásně doznívá a hřeje.. Myslím že tohle se opět v Edradouru povedlo :clap: na degu jsem zařadil na třetí místo a celkově jsem nadmíru spokojený

Autor: Nethar
WB
Aroma: Při přechutnávce z nějakého důvodu katastrofa. Zapáchá jak zkažená zapařená šunka. Tohle má být ta sladká vůně? Tohle si z oficiální degustace nepamatuju. Kůže, sladkost. Naprosto rozdílné staré zápisky jsou: výrazná sladkost, borůvky, hodně medu, káva, moc dobrá.
Chuť: Mírně pikantní, koženě nasmrádlá, tady docela válí (v pozitivním smyslu). Zde se se starými zápisky v podstatě shoduji.
Dozvuk: Ne, s tímhle vzorkem se muselo snad něco stát, vrací se ten divný pach, toužím po mnou nenáviděném Ledaigu. Na konci trochu zahořklé. Už se mi párkrát stalo, že přechutnávka dopadla jinak, ale takhle dramatický rozdíl ještě nepamatuju. Pochybuju, že to je tím, ale lahvičku raději vyhazuju. Z oficiální degustace: zatím nejdelší dozvuk z testovaných (šla asi čtvrtá), super dozvuk, pepř štípe na jazyku.
Shrnutí: Při přechutnávce jedna z nejhorších whisek, co jsem kdy pil. Nemyslím že by byla nějak nekvalitní, ale prostě mi vůbec nesedí. Ale nechci ji tím nějak moc nadávat, protože tohle bude fakt něčím jiným, na degustaci byla jiná. Chyba je dost možná i na mém přijímači a dnes s degustacemi raději končím. Vždyť na oficiální degustaci jsem ji šoupnul na první místo ze všech testovaných!!!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.