ZPĚTRecenze:

Láhev: Caol Ila 1993 Ian MacLeod
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zemitá, hliněná rašelina, ale procenta alkoholu vůni drží na uzdě, moc nevyčnívá. Slaný dojem.
Chuť: Ve vůni byla slaná, v chuti zase hodně sladká, rašelinově sladká. Alkohol se projeví se zpožděním, o to je ale ostřejší. Olejnatý dojem.
Shrnutí: Na degustaci jsem hodnotil 84b, při přechutnávce jsem bodík přidal. Ian MacLeod nezklamou a navíc mají rozumné ceny.
Body: 85

Láhev: Caol Ila 1993 Ian MacLeod
Autor: Króča
WB
Aroma: klasická Caol ila, tedy mořská pláž (písek a sůl) a bylinkovost doplněná o angrešt a závan uzeného.. tohle mám prostě rád
Chuť: výrazně uhelně kouřová, černá čoko, vyzrálé dřevo a snad lékořice či co :think:
Dozvuk: připálený, čokoládový a stále výrazně kouřový tentokrát s lehkou porcí plážového kamení
Shrnutí: Sice to výše nikde nepíšu, tak tahle Caol Ila mi přijde asi jako jedna z nejsladších, co jsem kdy měl, ikdyž žádný sladký bonbónek to teda není.. vůně je opravdu typická pro Caol Ilu, ale spíše jemnější.. na jazyku je zase vcelku výrazná, takže ji dlouho neválím a posílám záhy dolů..krásný mix černé čoko a kouře ve finishi mi jen lahodí.. Inu žádné velké překvapení v rámci této palírny se v tomhle plnění nekonalo, ale mně styl whisky z Caol Ila prostě chutná a sedí, takže jsem velmi spokojen.. na degu jsem zařadil na stříbrné místo
Body: 86

Láhev: Caol Ila 1993 Ian MacLeod
Autor: Nethar
WB
Aroma: Slanost, není pochyb, že tohle je Caol Ila (bylo to napsáno na lahvičce). Pod jejím příkrovem je rašelinná citrusovost. Jak se dojmy mohou lišit a jak člověka ovlivní předchozí vypité vzorky potvrzují zápisky na oficiální degustaci, kde jsem ji popsal spíše nasládlou, což je ještě ok, časem se opravdu vynořuje, ale s poznámkou, že na Caol Ilu bych to při slepém testu asi netipoval.
Chuť: Sladko-slaná, postupně nabírá na ostrosti a taky na slanosti, ve všem se prolíná nakouřený motorový olej. Síla procent odpovídá.
Dozvuk: Chvilka dílna (olej, železo, kouř), pak už zůstává hlavně ten čistý kouř, doznívá dlouho, i trochu slanosti na jazyku, ale tu jsem cítil hlavně v chuti.
Shrnutí: Dobrá rašelinná whisky. Dle poznámek mi při přechutnávce přišla mnohem více solená než při oficiální degustaci Bratrstva. Teď podruhé mi s každým napitím přišla v chuťové složce slanější a slanější, což mi trochu vadí. Ale mimo to je velmi chutná, možná bych věřil i kdyby někdo říkal, že má jenom 46%.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.