ZPĚTRecenze:

Láhev: Deanston 12 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Pěkná výrazná sladká vůně. Dřevitě květinová. Vánoční cukroví s krémem a kokosem.
Chuť: Dobrá, žádný velký drsoň, ale přesto hezky zaštipuje, celkově takové sladší, smetanové. Spíše vanilkové než dřevité.
Dozvuk: Středně dlouhý až krátký. Sladký, hebký. Smetanový likér. Bílá čokoláda.
Shrnutí: Na to že je to whisky na mě celkově působí až moc jemně, je taková nesmělá, snad kromě vůně. Ale ta hladkost a smetanovost může být pro někoho výhodou. Ne že by byla až tak přeslazená, ale je to přesto takový zákuseček, dezertík. 79 bodů na WB se mi zdá až moc krutých, protože mi chutnala a negativní vjemy jsem tam vlastně neměl, ale je fakt, že u téhle bych vám třeba v pohodě uvěřil, že je to hodně dobrá blended.

Láhev: Deanston 12 yo
Autor: Radek
WB
Aroma: Svěží ovocné bonbóny... i trochu pendreku by se našlo, ale citrónové bonpary převládá.
Chuť: Chuť je s vůní dost v rozporu, po osvěžujícím citrónu ani stopy. Naopak je tu těžká cukrová sladkost s mírným náznakem sladkých citrusů.
Dozvuk: Dlouhý cukrový... nic pro diabetiky.
Shrnutí: V chuti neplní to co slibuje ve vůni... a to je dle mého názoru daleko horší než kdyby to bylo obráceně. Navíc whisky které jsou v podstatě přesyceným roztokem cukru mě příliš neoslovují.
Body: 79

Láhev: Deanston 12 yo
Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Výraznější vůně po medu, karamelu, hrozinkách a zralých zelených jablkách, k tomu troška skořice, zázvoru a vanilky. Na pozadí se připomíná dubové dřevo a jemně lihový obilný destilát, který tady ale nijak neruší.
Chuť: Mírná nasládlost medu, sušeného ovoce a čerstvých zelených jablek, jíž doplňuje špetka nahořklých bylinek, kousek hořké čokolády, koření a drobná větrovost.
Dozvuk: Středně dlouhý, v první chvíli hřejivý, s pozůstatky medu, koření a dubového dřeva.
Shrnutí: Nejzajímavější na této whisky je vůně, jíž lze označit za velmi příjemnou. Po stránce chutě určitě neurazí. Vzletně řečeno, nabízí se tu přirovnání ke skromné, slušně vychované dívce. Zároveň dostatečně uvědomělé, jisté ve všem, co dělá. Mně se líbí. Celkově vzato, Deanston 12 yo je dobrá whisky.

Láhev: Deanston 12 yo
Autor: joy
WB
Aroma: sladkost, sherry, cukrová vata, citrusy
Chuť: sladká, sladké ovoce, pak příjemně zaštipuje
Dozvuk: krátký, sladký, pak velmi svěží, mentolové či mátové bonbóny
Shrnutí: Chutnala mi. Ač je tedy poměrně sladká, tak ten závěr sladkost potlačí a objevuje se příjemná svěžest v ústech jako po vycucání metolového bonbónu. Škoda jen, že ten závěr je tak krátký, nestačil jsem si ho pořádně užít


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.