ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenlossie 10 yo Flora & Fauna
Autor: Nethar
WB
Aroma: Šťavnatě travnaté, listnaté, dřevité, trochu nasládlé aroma. Mírně nakouřené, ale ne Islay - jenom takové to naznačení Highland Parku nebo nějakých jiných ostrovních whisek. Není to nějaká výrazná pecka, co vás hned radostí povalí, ale je mi sympatické.
Chuť: Řidší a jednodušší, byl tam potenciál překvapit, ale nestalo se, nic moc.
Dozvuk: Dřevitě nahořklá, zpočátku nic moc zvláštního, postupně časem taky nic moc zvláštního :-) Hořké.
Shrnutí: Tuto whisky s čistým svědomím doporučit nemůžu, i když při zkoumání vůně jsem se těšil, že by to mohlo být něco trochu jiného.

Láhev: Glenlossie 10 yo Flora & Fauna
Autor: joy
WB
Aroma: trávová, zelená jablka, slad, sladkost, lehká sladká zasmrádlost, bonbóny, oříšky, hrušky, sladké seno
Chuť: sladká, kořenitá, náznak mentolu, slad, moučkový cukr, dřevitost, tráva
Dozvuk: kořenitý, sladový, sladký, cukr moučka, náznak opečeného toastu, dřevitost, limeta
Shrnutí: V rámci poznávání single malt, které se používají k míchání blended whisky a patří do top class, jsem postupně vyzkoušel Glenlossie, Glen Elgin a Linkwood. Tahle mi přišla asi nejslabší. Taková lehčí whisky pro začátečníky, která neurazí, nenadchne, neodradí začátečníky nějakými exotickými vůněmi či chutěmi, avšak cena je vysoká a pro začátečníky by možná byla lepší třeba Glenmorangie 10 yo či Glenfiddich 15 yo Solera, které jsou mnohem levnější a asi i chuťově zajímavější. Každopádně ani zbylé dvě nejsou žádný super zázrak

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.