ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenrothes Select Reserve
Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Švestka jak čerstvá a zralá tak i sušená, koření nejvýraznější asi hřebíček, dřevitost. Mírně umělá navoněnost. A náznak Manga.
Chuť: Sušená švestka, sladká, dřevitá. V pozadí trošku něčeho chmické možná laku či lepidla. Náznak karamelu.
Dozvuk: Docela pomalu mizící švestka je nahrazována kořením a možná zbytečně velkou dávkou dřeva. Alkohol je ostřejší než je nutné. A ne jen v dozvuku, ale i v chuti i když v ní zdaleka ne tak výrazně. Občas vystoupí aroma sklepa.
Shrnutí: Tahle whisky dle mého názoru chutná přesně tak jak voní. Když jsem si čichl, tak tohle jsem očekával v chuti a dostavilo se. Byla jedna z mých prvních. A tehdá jsem ji měl velice v oblibě, dnes už bych ji znovu nekoupil. Láhev a balení jsou ale nádherné.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Zdá se, že s nasmrádlíkama se v poslední době nějak roztrhl pytel :-) Takže "lehce" "venkov", dále sladkost, kůže, sherry, pomeranče, med.
Chuť: Spíše sladší, mazlavá, přijatelně ostrá a dřevitá, kořenitá.
Dozvuk: Ořechově dřevitý dozvuk. Postupně jde trochu do čokolády a kávy.
Shrnutí: Není to špatné, ale není to můj styl. Jestli máte rádi trochu hořkosti, spíše kořenité whisky než ovocné či sladké, mohla by se vám líbit.

Autor: Radek
WB
Aroma: Okena.
Chuť: Mírně nahořklé mandle.
Dozvuk: Mandlový.
Shrnutí: Svérázná a určitě ne špatná whisky. S mojí chutí se však poněkud míjí.
Body: 80

Autor: bred
Aroma: sladký speyside, sladké ovocie, ananás,jablká,hrušky,marhule,slivky, jemné citrusy, vanilka veľmi nekonkrétna
Chuť: sprvu ľahká nasládlosť, nastupuje dubová horkosť, jemné čilli tóny
Dozvuk: dlhý, korenené ovocie
Shrnutí: typický speyside, ovocie,ovocie,ovocie, hlavne vo vôni
Body: 84

Autor: zombice
WB
Aroma: Taková docela výrazná nasládlá. Vanilka a hlavně jak já tomu říkám bonbónová sladkost. Dále taky ovoce, zralé nějaké jižnější. Ořechy a časem i čokoláda.
Chuť: Spíše řidší, opět bonbónově a ovocně sladší. Postupně ale dřevitě hořkne.
Dozvuk: Začne v ovocném duchu, ale pak opět lehce dřevitě hořkne.
Shrnutí: Vcelku dobře vyvážená, charakteristika od vůně až po dozvuk je podobná. Na mě, který k whisky rád čichá je ta vůně možná až takova moc "voňavkově převoněná", ale není to špatné. Na začátek slušný základ :-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.