ZPĚTRecenze:

Láhev: Bowmore 13 yo 1999 Signatory
Autor: Nethar
WB
Aroma: Když jsem v předchozí recenzi zmiňoval letmé očichání lahviček, tohle muselo jít na konec dnešní miniochutnávky - rašelina. Ale není samotná, je hodně vydatně doplňována dalšími tóny - citrusy, dřevo, větrové bonbóny. A když tentokrát říkám doplňována, myslím, že si to rozdělují hezky půl na půl.
Chuť: Mazlavá, rašelina hlinitá, olejovitá.
Dozvuk: Hlinitý, olejovitý. Kupodivu neštípe nějak významně při převalování v ústech, ale po polknutí o sobě vždy dá vědět. Tady je ta směs hlínooleje taková divná, mně to úplně nešmakuje, něco tam trochu skřípe. Možná je to jakási ořechová nahořklost, kterou si od jakékoliv rašelinné whisky doposud nepamatuju, to spíš patří k ovocnějším kouskům.
Shrnutí: Bowmore. Přátelé, kdybych nebyl v jádru skromný hoch, tak by se teď poklepal po rameni... no dobře, přiznávám, poklepal jsem sám sebe po rameni. Hliněnost Bowmoru se nezapřela. S čím mám u téhle láhve problém, je fakt, že ačkoliv k vydařenému stylu přidává něco navíc, ono "navíc" mi tam bohužel hladce nezapadá. No ale zkuste (dělám si srandu, je nejspíš vyprodaná), špatná whisky to určitě není.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.