ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arran 10 yo
Autor: Anonymous
Aroma: Květinové, lihové, lehce kouř.
Chuť: Ostrá, pálivá,přechází ve sladkost, dubová hořkost.
Dozvuk: Lehce nasládlý, dubový a suchý.
Shrnutí: Jedná se o solidní, ale průměrnou whisky.
Body: 72

Autor: Duthoron
WB
Aroma: Příjemná, plná vůně, jako zelené větrové bonbony, přidá se jemná zatuchlost sýra, vzdáleně cítím těžší ovoce, jako zralý černý rybíz. Je znát vyšší obsah alkoholu.
Chuť: Dobrá hutná chuť s příjemným vývojem do intenzivní sladkosti, mihne se ten černý rybíz, pomeranč, krásná dřevitost a palčivost zázvoru.
Dozvuk: Hořká čokoláda s kousky pomerančové kůry, zvolna ustupující.
Shrnutí: Příjemné pití od Ježíška. Na desetiletý základ je dobrá, není divu, že mají tak úžasné finiše (nejlepší asi Port Cask). Láhev si sám nekoupím, ale příštímu Ježíškovi za ní nadávat nebudu.

Autor: Hunter
Aroma: Závan kouře, vanilky,alkohol, při prvním ochutnání mi na ní trochu něco vadilo( náznak čistících prostředků), ale při druhém dopadla mnohem lépe.
Chuť: Poměrně hutná, a to mám rád, o třídu výše než buket, dřevo,müsli,s příjemným nasládlým dozvukem.
Shrnutí: Potenciál tam určitě je a docela rád bych zkusil nějakou starší a vyzrálejší whisky z této palírny.
Body: 80

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Seno, kouř, suché ovoce. Taková svěží.
Chuť: Zahřeje, je trochu ostřejší, ale nechutná po lihu. Spíše dřevitě-ovocná s troškou hořkosti. Někde vzadu snad i čokoláda.
Dozvuk: Trochu sladký a příjemně nahořklé dřevo. Výrazný a dlouhý.
Shrnutí: Docela dobrá a rozhodně zajímavá. Klidně bych ji ochutnal znovu.

Autor: Króča
WB   WOL
Aroma: smetana, broskve, lehký závan Speyside květin a ze všeho nejvýrazněji syrové dubové dřevo. Vůně jako celek působí poněkud zastřeně - svázaně.
Chuť: Chuť zprvu nasládlá ale opět nejvíc dřevitá. Květiny nemají sílu se prosadit a stejně jako ve vůni je na jazyku cítit jistá zdrženlivost.
Dozvuk: středně dlouhé, dubová hořkost nezanechává suchý dojem.
Shrnutí: Tahle whisky na mne působí, jako kdyby se ještě sama nerozhodla, kterou cestou se dát. Zvláštní kombinace Speyside s Lowland a přitom si zarputile uchovává cosi z ostrého ostrovního charakteru. Díky výrazné dubové hořkosti by mohla snadno spadnout do mnou neoblíbené kategorie. Zároveň mi ovšem cosi brání, aby si v mých očích vysloužila špatné hodnocení. Pár kapek je pro tuto whisky doslova vysvobozením.

Bodové hodnocení 76/100 a nebýt urputné dřevěnné hořkosti, dosáhla by mírně výš.
Body: 76

Autor: Nethar
Aroma: kyselá (meruňkovitá) alkoholovitost, zapařené seno, punčový řez, ale možná už je moc dlouho na sluníčku, stále ty zajímavé citrónové podtóny, tak velký kus másla, že ho nelze sníst
Chuť: ostře pikantní, ostře, ostře, čili dřevitá, ale i nasládlá, vanilková
Dozvuk: dozvuk mokrého sena a nahnilého dřeva ležícího v mechu, spíše sladký, výrazný, dlouhý
Shrnutí: velice jedinečná, těžko srovnávat s nějakou jinou whisky, kterou jsem zatím pil. Vůně mně osobně bohužel nesedla, ale nezdá se mi špatná obecně, tohle je vzorová ukázka toho, že single malt whisky jsou jedinečné, každá je jiná, ó děkuji!

Autor: Torrez
WB
Aroma: Kombinace čokolády a kokosu, jako tyčinka Margot. Sladké, čisté, není cítit alkohol. Jemná smetana, s vodou vystoupne ovocné aroma a trocha soli.
Chuť: Bílé víno, pikantní - síla je znát. Ovocná, zelená jablka, kokos.
Dozvuk: Střední možná delší, čokoláda a opět margotka, stopy dřeva. Olejnatost, med, hořkost má vzrůstající tendenci, lehce karamel.
Shrnutí: Začala výborně, postupem se lehce zhoršovala (kvůli hořkosti). Úžasná vůně, prázdná nevypláchnutá sklenka z večera ráno voní po medu a poté ještě vysychá do ztrouchnivělého dřeva. Chuť i dozvuk rovněž dobré. Láhev mě přesvědčila o pokračování v rámci této palírny, jak už zde bylo psáno, potenciál tu je. Další bude pravděpodobně 12 YO CS.

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemná květinková vůně, lehká, medová. Kopřivy, sušené meruňky, lehce slad.
Chuť: Sladká, poměrně alkoholově silná. Med, kokos, celkem málo dřeva, ale i tak docela nepříjemně hořkne.
Dozvuk: Docela krátký a ne moc příjemný. Hořkost a v pozadí sušené meruňky.
Shrnutí: Super svěží vůně, průměrná chuť a průserová hořkost v dozvuku. Na základní plnění velká pochvala za 46% a absenci dobarvení a filtrace. Ale že to je základní plnění je docela znát.

Autor: lochness
WB
Aroma: Skôr speyside než ostrovy, kvetový med, tropické ovocie, neskôr troška lieh
Chuť: Trošku zaštípe, tých 46% je vzľadom na slabšiu vlastnú chuť cítiť viac ako pri výraznejších kúskoch. Vonia lepšie než chutí.
Dozvuk: Zaštípe a zhorkne, dozvuk je u mňa najhoršia stránka tejto whisky.
Shrnutí: Nie zlá, ale s prihliadnutím na cenu od nich radšej Robert Burns Malt.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.