ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich Islay Barley 2006
Autor: Nethar
WB
Aroma: Paráda, tohle můžu. Ovocný, či spíše tady květinový styl, ale ostrý, až moc agresivní, poměrně výrazný, medový a kořenitý. S přídavkem drsnější dřevitosti - hobliny, seno, až snad mírná kouřovitost. A zase zpátky návrat do zaoblení v jemném medu.
Chuť: Nastartuje skvěle v podání medu a hebké smetany. Pak zostřuje, ale není to naštěstí sudovka, jak by až agresivní vůně naznačovala. Přechází do karamelu a kávy.
Dozvuk: Káva, extra hořká čokoláda bez zbytečné sladkosti, tady není nasládlá a medová jako ve vůni a snad i v chuti. Tady je extra hořká, trpká, hořce hořácky vyhořklá, ale není to ta divná hořkost, co mi zůstává na jazyku a já ji nemám rád. Tady to je takový drsný dřevitě "kouřový" charakter.
Shrnutí: Asi bych toho víc najednou vypít nedokázal, ale osamocená sklenička je parádní, svébytná, výrazná. Jak jsem psal, hořkost v dozvuku není z těch negativních hořkostí, co kritizuju, přesto jí ale bylo na mě už příliš. Kdyby doznívala trochu jemněji, sladčeji, nebo něco podobného, jsem nadšením bez sebe. Takhle klasický nadprůměr.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.