ZPĚT

Recenze:

Láhev: Millonario 15 yo Reserva Especial
Autor: Hunter
Aroma: Hutný, výrazný rum, s kůží, melasou a medem.
Chuť: Krásně uhlazený, přitom výrazný a dostatečně "rumový". V dochuti včelí plástve.
Shrnutí: Ochutnán během degustačního večera s Millem v mladoboleslavské hospodě [url=http://www.hospoda-neuberk.cz/]Neuberk[/url], jejíž majitel má širokou nabídku rumů.

Celkem jsem ochutnali 5 různých rumů z pestrého seznamu, který jsme měli k dispozici.

Všechny rumy jsem hodnotil, ovšem je možné, že kvůli rušivým vlivům v hospodě, jako kouř, se může později bodování lišit i více, než je běžné u větších vzorků nebo celých lahví, přechutnávaných doma.

Velmi zaujal jak vůní, tak chutí, uvažuju o koupi celé lahve, takže časem možná doplním i podrobnější dojmy. Shodli jsme se s Millem, že nám chutná víc než Millonario XO, což nás potěšilo, vzhledem k zhruba poloviční ceně 15y.
Body: 90

Autor: Hunter
Aroma: Med, cedr, rozinky v rumu, broušená kůže. Bohatá, plná vůně.
Chuť: Kůže, med, cedr, rozinky. Rum je dost sladký, příjemně kořenitý, hodně do hřebíčku. V dochuti se ozve propolis.
Shrnutí: Kamarád má lahev, takže jsme měl možnost po letech ochutnat. Pro mě velmi dobrý rum.
Body: 90

Autor: Kobalt
Aroma: Kakao, měkké (tropické) ovoce.
Chuť: Sladká a plná. Čokoláda s ovocem.
Dozvuk: Měkká čokoláda, pokračuje do kakaa.
Shrnutí: Výborný rum. Stylem, chutností a cenou mi přijde dost podobný Zacapě 23.

Autor: bred
Shrnutí: Nemám ,čo dodať,skvelý rumíček,nemám mu čo vytknúť.Proste dodám iba MŇAM,MŇAM,MŇAM !!!Určite ešte kupujem :o

Autor: tornado
Aroma: Hutné, ale není moc výrazné. Sladkost minimální. Hlubší tmavé tóny kůže, med, perník, káva, tmavá čokoláda a nepatrně zelené třtiny. Po odstání se trochu zvýrazní sladkost.
Chuť: Hutná a hodně sladká. Nugát, čokoláda, med, káva a zelená třtina.
Dozvuk: Sladký sirup, trochu zahřeje ústa. Nádech tmavé čokolády.
Shrnutí: Na mě je zbytečně moc sladký, jinak ale OK.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.