ZPĚT



Recenze:

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: Hunter
WB
Aroma: Čokoláda, kořenitost (převládá skořice), ostřejší dřevíčko, chvílemi až do travnatosti a hlavně sherry.
Chuť: Bohatě sherry, čokoláda, na jazyku krémová, dřevo, opálené dřevo, postupně vysychá a úplně v závěru znovu keřenitost.
Shrnutí: Děkuji Petrovi za vzorek, který jsem dostal společně se Siennou a srovnával jsem je. Siennu už jsem kdysi měl, tak jsem ji znovu nesepisoval. Byl to vyrovnaný souboj, každá z těchto whisek je dobrá, dle mých chuťových a čichových buněk je Sienna asi o ždibek lepší.
Body: 86

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Příjemné, intenzivní aroma, které v sobě snoubí sladké tóny se svěžími tóny suchého sherry. Čokoláda, med a opakuji sherry.
Chuť: Suché sherry, parádní.
Dozvuk: Dlouhý, sherry (fakt tam je sherry ;-)), dřevitý, občas až moc.
Shrnutí: Výborná whisky, tohle musím doporučit, bohužel opět špatně vyrobená láhev, velmi rychle se vypařuje :-) Této verzi Macallan Fine Oak nesahá po kotníky (protože jí sahá výš, ale musím tomu dodat trochu dramatičnosti).

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: Rescue
WB   WOL
Aroma: krásně čisté, sherry, višně, med, v náznaku květiny
Chuť: sladká, jemná, vyrovnaná, sherry
Dozvuk: středně dlouhý, sladce dřevitý,
Shrnutí: velmi příjemná whisky v sherry stylu. Dokážu si představit i větší balení než jen vzorek :D

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: lalos
WB
Aroma: Sladce kořenitá, sušší. Šišky, sherry, melasa, fialky
Chuť: Sladká, jemná, marmeláda, koření, příjemné sherry, jen trochu vodová
Dozvuk: Střední, medový, uhlazený. Sušené fíky, rozinky.
Shrnutí: Srovnával jsem vedle Sienny. Je jemnější, uhlazenější, ale na druhou stranu ne tak výrazná. Je to fajn whisky, klasická sherry věc. Základní pití.

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: midlo
Body: 30

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: salam15
Aroma: Voní to jako sherry (překvapivě) i nějakou čokoládu a ořechy bych tam našel. Parádní těžká vůně.
Chuť: Chuť mne nadchla. Poté, co jsem si před večeří dal trochu sherry, mohu zodpovědně prohlásit, že sherry je i v chuti. Je to kulaté, plné, prostě dobré. Nikde nic neruší a chuť sama graduje příjemnou dřevitostí, přesně takovou, jaká mi vyhovuje.
Dozvuk: Pěkný, dlouhý a dřevitý
Shrnutí: Už z úvodu je zřejmé, že mi whisky chutnala, a to moc. Macallan exkluzivně stařený v sherry se tímto posunul významně na žebříčku lahví k zakoupení. Už zbývá jen otázka, zda to má být 12 yo (resp. její zbytky na trhu) nebo Sienna. Kdo ví.

Láhev: The Macallan 12 yo Sherry Oak
Autor: salam15
Aroma: pomerančová marmeláda, čokoláda, hřebíček
Chuť: povidla, karamelizovaný pomeranč, sherry, příjemná dřevitost
Dozvuk: dřevitý až trochu hořký, ale v zásadě příjemný a dlouhý
Shrnutí: Po delší době se ke mně dostal Macallan 12 - koupil jsem ho v aukci, a přiznám se, že nejsem zklamán. V přímém srovnání se Siennou většinou prohrával, ale jen o málo


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.