ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation Barbados 5 yo Grande Reserve
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni je nejzřetelnější kůže a rumové pralinky, přesněji jejich náplň. K tomu ještě lehce kakao. Vůně je taková tenčí.
Chuť: V chuti výrazně náplň rumových pralinek, k tomu kakao a lehce snad i káva, plus špetka muškátového oříšku. Na jazyku je tenčí, dost nasládlý.
Shrnutí: Tento rum jsem ochutnal během dvou týdnů hned dvaktrát. Jednou během degustačního večera s Millem v mladoboleslavské hospodě [url=http://www.hospoda-neuberk.cz/]Neuberk[/url], podruhé jsem dostal vzorek od kamaráda.

V hospodě jsem měl body v poznánkách 84b., po přechutnání doma jsem upravil na 83, ovšem je to tak mezi. Zaokrouhlil jsem dolů kvůli tenkému tělu. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že se jedná jen o pětiletý rum, a s cenou zhruba za 500,- Kč, si myslím, že to není vůbec špatné pití. Svým pralinkovým výrazem mi částečně připomíná i středoevropské rumy, včetně našich tuzemáků, samozřejmě k tomu výrazu přidává něco navíc. Z toho důvodu by mohl být obzvlášť vhodný pro ty, kterým třeba i tuzemák chutná, jako takový spojovací článek mezi Střední Evropou a Karibikem.
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.