ZPĚTRecenze:

Láhev: Hazelburn 8 yo Sauternes
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bez vody hutná, velmi hluboká vůně, s kyselým ovocem (angrešt, kiwi), čokoláda, rozinky, marcipán, vánoční štola. S vodou trochu ztratí grády, ale objeví se navíc skořice.
Chuť: Bez vody čokoláda, rozinky, přezrálé ovoce a marcipán. S vodou zesládne, krásně plná, bohatá, až luxusní chuť.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2015. Společně s HP Dark Origins patří na vrchol toho, co jsem zde okoštoval. Skvělá, o to víc, že je "jen" osmiletá.
Body: 91

Láhev: Hazelburn 8 yo Sauternes
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Sladká a výrazná, velmi hutně výrazná, až skoro rumová. Po tomhle davy šílí, na tohle holky letí. Později se přidává tlející dřevo zapatlané blátem.
Chuť: Spíš dřevitě hořká než sladká. Intenzivní.
Dozvuk: A tady přijde (aspoň při prvním napití tedy, jinak bych byl už velký sklerotik) velké překvapení, výrazná rašelina, dlouho trvající. Trochu takové nespoutané, divoké (mladé?), ale líbí se mi to.
Shrnutí: Velmi povedené pití. Hazelburn dodal rašelinu a Sauternes sladkost. Až při vkládání recenze na fórum jsem si všimnul na WB těch procent - vůbec mi to tak silné nepřišlo. Moc zdařilý kousek!

Láhev: Hazelburn 8 yo Sauternes
Autor: josé
WB
Aroma: po odkrytí víčka nasládlé až do rumových tónů tropického ovoce. pak už dominuje ořechová dřevitost, lakovaný nábytek, čokoláda a slabá vínová nakyslost. ona rumovost se na vteřinku občas vynoří, nicméně než si ji víc užiju, zase mizí. po naředění perníčky s marmeládou (b.2/3)
Chuť: dřevitá, jehličková. nasládlé karamelové tóny se třešněmi a hřebíčkovou silnou pikantností. po naředění se trochu uklidní, naštěstí kořenitá pikantnost zůstavá (b.2/4)
Dozvuk: hodně dlouho hřejivý až brní pusa, zázvorově pikantní. ořechy a spálené vínové dřevo, kakaový prášek (b.2/2)
Shrnutí: při přímém porovnání s Hazelburn 10 R&K získala krásné druhé místo (b.0/1)
Body: 6

Láhev: Hazelburn 8 yo Sauternes
Autor: joy
WB
Aroma: napřed se objeví ovoce - kyselé nezralé jablka a srstky, pak trocha kandovaného ovoce, marcipán, pak se vrací kyselkavost a něco skořice a rašeliny
Chuť: ovoce, sladkost z vůně mizí, skořice, čokoláda bez sladkosti i hořkosti, pepř, nakyslost a trocha kůže
Dozvuk: dlouhý, hřejivý, kořeněný a kyselkavý a v pozadí podivně nasmrádlá rašelina
Shrnutí: Produkty palírny Springbank sice nepatří mezi mé oblíbené značky, ale jak už jsem se nedávno přesvědčil, ne všechny jsou tak špatné, jak jsem si myslel. Takže po přečtení komentářů tady jsem požádal Petra o vzorek a on mi ho poskytl docela velký, ale nelitoval jsem. Sice mi při prvním doušku přišla docela ostrá tak, jak to znám ze Springbanku, ale potom už se to ale celou dobu neprojevilo, naopak, pochutnal jsem si. Dokonce i procenta mi přišly v pohodě a asi bych neředil, kdybych měl celou láhev. Bohužel se asi už nedá sehnat. Škoda.

Láhev: Hazelburn 8 yo Sauternes
Autor: zyki
WB
Aroma: hutné ovoce, jahody, černé třešně, sirupovitý dojem, lehká rašelina v pozadí, silnější alkohol bych vůbec nehádal
Chuť: skořicová čokoláda, stopa ovoce, perlí na jazyku, tady je alkohol už znát, ale není agresivní
Dozvuk: výrazný, hřejivý, kakao a jahodová nasládlost, v dálce nepatrný náznak rašeliny
Shrnutí: úžasná whisky, na 8 let hodně bohatá, že bych začal sestavovat žebříček whisky roku 2014


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.