ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenluig 10 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladová vůně se mísí s trochou polévkového koření, maličko dřevitá, trocha leštěnky a citrusové kůry. Moc to pokupě nefunguje, vůně není extra příjemná, na single malt rozhodně zklamání, na úrovni slabého blendu.
Chuť: Slad, slad, dřevo, leštěnka na nábytek a hodně moc hořkosti v dochuti.......Tak to byly první dojmy, po dalších doušcích už vysloveně škrábe v krku, hořkost je hnusnější a hnusnější, začínám se modlit, aby tento nápoj byl zdravotně nezávadný. Pocity z ní mám už nelibé, vůně byla ještě zlatá. Chuť, zejména její doznívání, je bez přehánění nedobrá, až hnusná.
Shrnutí: Byl jsem statečný, vypil jsem celých 50ml abych se ujistil, že je opravdu tak bídná a nekřivdil sem jí. Za vzorek od Kiwiho výjímečně ani neděkuji.
Body: 59

Láhev: Glenluig 10 yo
Autor: Kiwi
WB
Aroma: [u]Bez vody:[/u] Ovocné (ostružiny, maliny), med, rozinky v rumu, kvetoucí kytky na jaře, pokud zabořím nos hluboko a hodně se nadechnu vylézá alkohol (a co to, že by maličký závan slanosti?), po nějaké době ořechy

[u]S vodou:[/u] Nepříjemně vystupuje jakási naparfémovanost, cítím něco na způsob nějakých žvýkaček nebo ovocných bonbónů, trochu citrusy
Chuť: [u]Bez vody:[/u] Nasládlá, med, troška koření (hřebíček), hodně dřeva, v puse whisky působí maličko olejově, ale tělo vážně není moc mohutné.

[u]S vodou:[/u] Ustupuje sladkost, whisky se stává jakousi ostřejší a pálivější, ale není to moc k lepšímu, chuť se stala spíše mdlejší, dále angrešt.
Dozvuk: [u]Bez vody:[/u] Střední až kratší, opět hlavně sladkost.

[u]S vodou:[/u] Kyselý (na chvilku jsem i zašklebil), opět vystupuje parfém a přidává se malinko angrešt.
Shrnutí: [u]Bez vody:[/u] Na můj vkus asi dost sladká, celkem nenáročné pití, který by mohlo chutnat i nepříznivcům single maltek (též známým jako kacíři).

[u]S vodou:[/u] Zas a znova další whisky u které je přidání pár kapek vody k horšímu. Vodu subjektivně nemůžu doporučit.

Láhev: Glenluig 10 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Dřevnatě štiplavé, ostré čerstvé dřevo, lesní a svěží, nepříliš hluboké a propracované, respektive po dalších kolech doplňuji až mdlé, ale ta jednoduchá čerstvost je zase vcelku osvěžující.
Chuť: Nic nepříjemného, ale působí velmi řídce, vodnatě. Že by osvěžující letní whisky od začátku do konce? Neublíží, ale ani nenadchne, ať ji žmoulám, jak ji žmoulám, ale i přes nedostatek záporných dojmů to musím hodnotit jako dost slabý výkon.
Dozvuk: Tady je to nejhorší, jde totiž spíše do hořkosti, ale dozvuk není nijak sáhodlouhý, takže nezanechává v puse nepříjemnou pachuť a dá se to vydržet.
Shrnutí: Ve větším množství by mi asi byla protivná, protože by ze všeho zbyl tak leda alkohol, takhle jsem to zmáknul. Žádná velká sláva to není. Jednoduché zhodnocení by asi bylo: Mdlá, řídká. Je pravda, že některé levnější blendy by to dokázaly víc rozbalit. Na single malt určitě podprůměr. Ale tak zase za ty prachy docela dobré divadlo, musím to trochu pochválit, když to byla první cena, že jo :-D Děkuji Kiwimu za vzorek.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.