ZPĚT

Recenze:

Láhev: Appleton Estate 12 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Kůže a Margotka.
Chuť: Samozřejmĕ rum :-), pak káva a hořká čokoláda, úplnĕ na konci je trocha medové chuti.
Shrnutí: Skotsko budu mít pořád mnohem radši než Jamajku, ale pozvání na panáka Appleton Estate mĕ rozhodnĕ neurazí.

Autor: Hunter
Aroma: Kořenitě hřejivá vůně, se spoustou skořice, kůže. Když jsem si přečetl, že zraje v použitých sudech po Jacku Danielovi, tak ho tam najednou cítím taky. Ne, beze srandy, fakt tam lehký závan je. A je to aroma opravdu příjemné.
Chuť: Suchá chuť, dřevitěhořkočokoládová, hřebíček. Beze stopy po sladkosti.
Shrnutí: Měl jsem vzorek od kamaráda. Vůně je tedy výborná, ovšem chuťově mě tento Appleton vůbec nazaujal.
Body: 82

Autor: Kobalt
Aroma: Silná a výrazná, měkká a vyvážená. Sušené třešně, sladké kakao, višně a rozinky naložené v rumu, slabě káva.
Chuť: Sladká, sušší než podle vůně. Čokoláda, suché staré dřevo, šťavnatá sladkost.
Dozvuk: Staré dřevo, koření, silná káva, hořké kakao, tuhý med, brusinky a černý rybíz.
Shrnutí: Zajímavý a opravdu dobrý rum.

Autor: Kobalt
Aroma: Příjemná, měkká, ovocná, chladivá, koření.
Chuť: Živá, měkká čokoláda, trošku ostřejší.
Dozvuk: Středně sladký, výrazný, hodně ovocný, pomeranče a mandarinky, sladké dřevo.
Shrnutí: Dost dobrý rum.

Autor: josé
Aroma: příjemné plné. poleva na perníčky (mix cukru, citronu a rumu). čokoláda, vanilka, třešňové dřevo. trocha kůže, koření a dubového dřeva (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, oproti vůni je sušší. dřevo, kořenitý, pikantní. skořice a vanilka. kovový. až po chvíli sládne (b.2/4)
Dozvuk: vysychající. kořenitý, větrový, lékořice. nasládlé dřevo a čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: super vůně. s cenou do šesti stovek to není vůbec špatná volba. po dopití celé lahve jsem si ho oblíbil daleko víc než po prvním napití (b.1/1)
Body: 6

Autor: mahdi
Shrnutí: Opravdu famozni vune, jasne lepsi jak 21-verze (a zrejme absolutne nejlepsi vyvazena masculin vune, co jsem mel moznost). Chut je silnejsi nez 21, nevidim nutnost pro lepsi/horsi, 12ka vice rozharana 21 vytribenejsi. Dochut decentni, delsi, jasna. Tahle flaska za 625,- je bez problemu srovnatelna s cimkoliv sussiho charaktru do 2k co jsem mel moznost ochutnat, opravdu skvela volba, pokud clovek nepotrebuje neco sladkyho. Jasna stalice baru! V primym porovnani s 21yo nerikam ze je ta nebo ta lepsi, nicmene 2k vs 625 resi cast dilematu, ktera z nich bude u me pravidelne k ochutnani :)

Autor: tornado
Aroma: Suché, dominuje kůže, podbarveno špetkou kořenitosti a nepatrným náznakem syntetičnosti. Působí docela zajímavě a líbí se mi. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť: Lehce nasládlá. Stopa po bourbonu, čokoláda a trochu třtiny. S dalšími doušky se bourbon dostává do popředí.
Dozvuk: Pozvolna odeznívá chuť a zvýrazní se bourbonová syntetičnost. V úplném konci višně, s dalšími doušky jsou pak znatelnější.
Shrnutí: Hezký kousek, lahev bych si doma dokázal představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.