ZPĚTRecenze:

Láhev: Tomatin 12 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Zasmrádlejší kožená vůně. Kapradí a houby. Dřevíčko a kaki.
Chuť: Slabá, až skoro nevýrazná vodička.
Dozvuk: Až tady si zaštípe. Dřevo, trošička koření, trošička sladkosti, nic moc síla - slabý a krátký.
Shrnutí: Tak po očichání jsem čekal všechno možné, ale "nic" mezi tím nebylo. Velmi nevýrazná. Asi by se do sebe házel dobře jeden panák za druhým, ale o to nám nejde. Když se dívám na fórum, co o Tomatinu víme, tak já sám jsem ochutnával Tomatin Decades a dojem byl podobný: "příliš jemňoučké, slaďoučké, mírňoučké." Možná dobrá pro začátečníky na opatrný přechod k whisky, nepošle ničím nečekaným do kolen, ale jinak nemůžu doporučit.

Láhev: Tomatin 12 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Štiplavější lihová, ostřejší, „lacinější“. Převládá vanilka, skořice, kandované ovoce. Opečený toust. Silnější vliv bourbonu, sherry tam je, ale nic výrazného.
Chuť: Sladká, sušené ovoce, dřevo, vánoční koření, hnědý cukr
Dozvuk: Středně dlouhý. Sladká chuť přechází do sucha. Vystupuje dřevo a až někde hodně vzadu se objeví konečně sherry, které ale chvíli vydrží. Balancuje na hraně lehké hořkosti.
Shrnutí: Tohle je lahev, která mě ze začátku vůbec nechutnala. Přišla mi hrozně sprostá, lacině blendovitá a v závěru nahořklá. V druhé polovině lahve se ale něco změnilo, možná zaúřadovala oxidace, ale whisky zesládla, zjemnila se a trochu ustoupila hořkost v závěru, takže ten konec lahve si vlastně docela užívám. Jsem zvědavý na nové plnění, ale lahev zatím ne. Nejdřív ji někde otestuju.

Láhev: Tomatin 12 yo
Autor: salam15
Aroma: Lehké, sladké, medové a trochu lihové.
Chuť: Tenká, pár vrstev sice má, ale není to nic zásadního. Karamel, dřevitost bez hořkosti.
Dozvuk: Střední
Shrnutí: Vzorek od Petra, testováno vedle Glenfarclas 12 yo, který ji předčí asi ve všem. Na druhou stranu je velice dobře pitelná, jak píše Nethar. Takže pokud je vaše tchýně na blendy již příliš zmlsaná a vyznává SM, tak tohle by s cenou 628,- Kč /0,7l mohla být volba. Teda pokud jste si ji nezkazili něčím výraznějším...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.