ZPĚT

Recenze:

Láhev: Longrow 11 yo Red Australian Shiraz
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hutně nakyslá, štiplavá, koncentrovaná vůně s výrazným vlivem červeného vína, za tím vším je v druhé vlně kouř, táborák, udírna. Marmeláda a koření.
Chuť: Silná chuť, kůže, koření ale i kořenitě ovocná šťavnatost, která se objevila po přidání pár kapek vody. V dochuti rašelina, kouř a udírna.
Shrnutí: Výborná záležitost, stejně jako verze cabernet sauvignon, za vzorek děkuji Jerrymu.
Body: 88

Autor: J.K.Ch
Aroma: Lesní jahody, možná i trochu umělého jahodového aroma což je asi jediná chyba této whisky. Dále je vůni vlhký tabák a vanilkový krém, které se perfektně prolínají. A višňový kompot. Alkohol trošku poškádlí nos.
Chuť: Zatím co ve vůni je silnější alkohol cítit, tak v chuti je whisky sametově jemná. Příjemně nasládlá a rozumně rašelinná.
Dozvuk: Červené barikové víno s rašelinou. Jinak je dozvuk překvapivě sušší než bych čekal, ale velice příjemný, spíše delší s výraznou stopou rašeliny a borůvkami a úplném závěru.
Shrnutí: Perfektní whisky. Ještě, kdyby se dala koupit za jinou částku než necelé 4 tisíce korun.
Body: 87

Autor: Jerry1
Aroma: Sladké, svěží, hrozinky.
Chuť: Zpočátku lehce nasládlá, po polknutí sušší, je poznat, že se jedná o silnější nápoj. Po přidání vody zjemní, otevře se a je více pitelná, taková sametová a šťavnatá.
Dozvuk: Střední, ale potom rychle odezní, tak se mohu aspoň znovu napít.
Shrnutí: Zaujala, objednám celou láhev.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výrazně sladká, medová, krásně hladká (velký rozdíl oproti ostřejší a sladkokyselé Cabernet Sauvignon verzi), velmi příjemné.
Chuť: Jako by hustší než Sauvignon verze, velmi ostrá (co bychom taky chtěli od sudovky), uhelně rašelinná, sladká, olejovitá.
Dozvuk: Rašelinný, sladký, dlouhý.
Shrnutí: Děkuji jerrymu za možnost porovnat vůči sobě vzorky Cabernet Sauvignon a Australian Shiraz. CS byl ve vůni rašelinnější (Shiraz vlastně ani nebyl), AS sladší a medovější a vítězný. V chuti a dozvuku mi ale zase více sedl CS. Obě dvě výborné whisky. Celou láhev bych v této síle nepopíjel, ale experimentovat s vodou by se dalo, určitě to vydrží, jsou chutné a výrazné.

Autor: Radek
WB
Aroma: Sladké, příjemné. Cukr pokapaný pomerančovou šťávou.
Chuť: Sladká, brusinková šťáva.
Dozvuk: Jemný, příjemný.
Body: 85

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: S - kouřová, uzené maso, pod tím cukrová sladkost (krásně to voní, kouř to nepřebíjí) a ke konci občas hodně slabě vykoukne i kyselejší tón, ale takový temný, ne jako z ovoce. Řekněme stařené víno :-)

CS - kyselejší kouř, angrešt, big peatovské zelené natě, vsugerované víno, resp vnitřek sudu od vína, marmeláda z lesního ovoce. Tahle verze se tváří jako víc po víně.
Chuť: S - intenzivní, sladká, kouřová, trochu jódu, hořká čokoláda, olejnatá.

CS - intenzivní. Závan jódu, kouř jde z kyselé do slana, podobně jako u některýc klasických rašelinných kousků typu Caol Ila, olejnatá, opět Big Peatovské natě.
Dozvuk: S - sladký kouř (pořád mi to tam přijde), trochu sušší, nesmělé kyselé tóny, dlouhotrvající, zahřívající, měnící se ze sladkého na lehce slanou, něco na způsob slané mléčné čokolády ale s malým podílem soli.

CS - Dlouhý, slaný, kouřový, rozpálený uhlík masíruje dutinu ústní, slanost přetrvává dlouho, pak slábne a objeví se stopy hořké čokolády a jódu a nakonec i takový lehce sladký kouř.
Shrnutí: S - Výborná. U mě to těsně vyhrála. Hodně zajímavá whisky. Tohle opravdu nakopne a zahřeje člověka po celodenní šichtě venku ve větru, dešti, zimě apod. :-) Já bych dle Nethara přirovnal k Taliskeru, ale něco mezi DE a 57 North ;-)

CS - v něčem mi hodně připomíná Big Peat, v něčem je hodně svá a výrazná. Každopádně výborná whisky, u Ivči vítěz večera.

(S vodou bych neexperimentoval ani u jedné :whistle: )

Autor: zyki
WB
Aroma: lesní jahody, rašelina, kůže, silnější alkohol je trochu znát (příjemně)
Chuť: výrazně kořeněná červená marmeláda, rašelina, červené víno je téměř hmatatelné
Dozvuk: dlouhý, koření, lehčí rašelina, náznak kávy
Shrnutí: super, opravdu výrazný vliv červeného vína, opravdu hodně mi chutnala

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.