ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Cyra
Aroma: Krásné aroma, snoubí se zde uzenost (uzená, nasolená mořská ryba) se sladkostí (ovoce a vanilkový krém). K tomu také medicína a máta.
Chuť: Jemný i v chuti. Oproti např. QC není tak hutný a výrazný. Méně soli a medicíny, méně olejnatosti (možná proto působí řidším dojmem). Jinak spíše do sladka a dřeva (opálené dřevo).
Dozvuk: Krásně sládne. Dřevo, vanilka, máta, popel a uzenost. Nevysychá tolik do minerálů, jak bych čekal. Navíc je dozvuk poměrně krátký.
Shrnutí: Pro mě asi nejjemnější Laphroaig. Tak trochu Laphroaig light, ale přesto mi moc chutná.

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Duthoron
Aroma: Desinfekční, krabička antiperlí (ráčej-li pamatovat) a mírná nakyslost. Quarter mi přijde takový sladší.
Chuť: Jódový kouř, trochu sladkosti a pocit hrubozrnného písku (takový příjemný pocit na jazyku). Je to pořád Laphroaig, ale jemnější, zpočátku mi přišel trochu plochý, ale při další skleničce jsem si zvykl a naopak ocenil, že není tak přímočarý jako 10 yo. Quarter je o něco chuťově výraznější.
Dozvuk: Na Laphroaig trochu krátký, ale suchý a příjemný.
Shrnutí: Dobrá whisky za příjemnou cenu (známka 3), u Quarter Cask bych dal známku o půl stupně lepší (2-), ale propastný rozdíl to není.

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vezmi klasický Laphroaig, zjemni ho, pocukruj, přidej umělé aroma žužu a cukrové vaty a máš QA Cask. Naštěstí si stále ponechává klasické atributy své palírny, takže je to pořád solidní.
Chuť: Ou, tak copak to je? Proč je tělo tak řídké? Olejnatost si QA cask zachoval, ale tělo je tedy docela naředěné, škoda. Zvláštní je, že dochuť je i přes tenčí tělo dost výrazná, popelnatá, táhlá. Stejně jako u vůně ale i zde platí, že klasické poznávací znaky značky tu probleskují, takže je to dobré pití.
Shrnutí: Testoval jsem přímo oproti klasice Laphroaig 10y. Ač je to ve výsledku dobrá whisky, nemůžu se ubránit dojmu, že je to proto, že v palírně vzali silný základ, výbornou nekompromisní a výraznou whisky, a po nějakých experimentech, kdy ji zmršili, z ní zůstala "jen" dobrá whisky, a to ještě jen proto, že se nepodařilo vše úplně zničit a zahladit. Jako by toho drsného dřevorubce navlékli do růžového trendy trika, naplácali mu na vlasy půl kila cool gelu a vymodelovali mu free metrosexuální účes, aby byl líbivější. Pod tím trikem prosvítá ten nespoutaný drsňák, ale už to není on, je to jen karikatura sama sebe... Takhle si pokrok nepředstavuju. A proč? Protože fanoušci Laphroaigu mají rádi tu silnou nespoutanou whisky a proto u nás vyhrávají whisky roku taková plnění, jako Laphroaig 10 yo CS batch 006 a podobné. Ostravaci by vam to řekli jasně: Lafrojg pičo!!!

Za megavzorek díky Zombíkům.
Body: 85

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Rašelina, udírna, nasládlost, jód. Oproti vzorku č. 6 (Bowmore 100 Degrees Proof) naředěná a s trochou "pouťovosti", tedy s cukrovou vatou a žužu, takové ty umělejší sladké tóny.
Chuť: Tělo mi přijde řídké, tenké, naštěstí ale dost popelnaté a vyuzené, se silnou dochutí udírny, popela a jódu.
Shrnutí: Tady jsem tipoval buď Laphroaig Select nebo QA Cask, s poznámkou, že by to klidně mohl být i nějaký ten Finlaggan.
Body: 85

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: J.K.Ch
Aroma: Výraznější náznak citrusů než 10 Yo a mírná nakyslost a klasický cukr. Úplně chybí náznak medu. Snad ani nemusím zmiňovat silnou vůni rašelinového kouře.
Chuť: Chuť je naproti 10 Yo dřevitější méně sladká a trošku kyselá. Alkohol je ostřejší. A je zde vanilka, o které je zmínka i na láhvi.
Dozvuk: V dozvuku je Laphroaig sušší a lehce natrpklý s výraznou dřevitostí. Kouř a jód jsou samozřejmostí. Snad bych řekl, že je stejně intenzivní jako 10 Yo.
Shrnutí: Za mě je 10 Yo jasná volba, ale chcete-li dřevitější a možná svěžejší kousek tak QA zkuste.
Body: 85

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Kobalt
Aroma: víc kouřová a míň rašelinná, nasládlé citrusy, pryskyřičné dřevo, obecně míň intenzivní, jód, trochu do kysela, snad kokos, slaná, vlastně i docela sladká.
Chuť: Plná, olejová, sladká, jemná, popel, sladké dřevo.
Dozvuk:
Intenzivní jen krátce, kyselý popel, rašelina, trocha soli, méně vyvážený.
Shrnutí: Pořád výborná whisky. Chápu proč ji někteří hodnotí níže než desítku, je prostě méně desítkovitá.

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Jemný, hezky nasládlý, uhlazený Laphroaig. Přijde mi výrazně jemnější ve vůni než základní plnění, v chuti naopak trochu míň hladivý. S desítkou bych to kvalitativně nesrovnával, ale můžu říct, že oproti Quarter Cask, nebo aspoň oproti Triple Wood mě zaujal o něco více, ale chtělo by to srovnat vůči sobě. Ochutnáno v Marpeku.

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Jemný Laphroaig.... co víc dodat.
Chuť: Chuť mě poněkud zklamává, méně Sava a více hořkosti.
Shrnutí: U tohohle Laphroaigu je vůně lepší než chuť.... a tak to být nemá. Nezbývá mi než cimrmanovsky konstatovat: Tudy ne přátelé!!
Body: 84

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: josé
Aroma: kouř, medicínka, vanilka, oříšky, dokonce kokos a nakonec špetka jablek

po naředění vanilková přetrvá a objevuji nakyslost. takovou jako bonbony bonpari
Chuť: sladký příjemný kouř, švestky se špetkou skořice
Dozvuk: dlouhý, připálená švestková povidla
Shrnutí: kombinace sladkého a kouřového se mi líbí

Láhev: Laphroaig QA Cask
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Medicinální jód, nezapře původ, ale možná je trochu obroušenější než standard 10. Jsou tu i citrusy a pak doopravdy ta sladká vanilka :-) Časem se zdá (i z dřívějších zkušeností), že je ve vůni slabší, ale v přímém porovnání to bylo spíš jen uhlazenější a jen o trochu méně intanzivní (obě přikryté sklem)
Chuť: Zpočátku vodovější, časem ale i ostrá do kouřova. Dým, uhlíky, spíš slanější. Oproti desítce opravdu vodovější.
Shrnutí: Napodruhé daleko lepší dojem než před rokem. Vůně je trochu slabší, chuti by prospělo víc % alkoholu, ale jinak slušný. Samozřejmě, že optikou lidí, co milujou desítku a CS plnění, je tohle slabej odvar, ale pořád je to slušná whisky a mě chutnala.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.