ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie Signet
Autor: Jerry1
WB
Aroma: Silnější sherry, trochu svěžího ovoce (jablko?, ananas?).
Chuť: Suchá, ostrá, po přidání vody zjemní, trochu nahořklá.
Dozvuk: Střední.
Shrnutí: Obě Glenmorangie (Sonnalta a Signet) jsem zkusil na doporučení Mirka. Bohužel mě nijak moc neoslovila, možná ještě Sonnalta za původní peníze, ale to už je passé. A nad Signet za ty peníze už vůbec neuvažuji.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladká a jemná, bohatá, pěkné to je. Je tam vanilka, je tam ovoce, ale je tam také sherry, které přidává kožené a kořenité tóny, není to žádný Kavalan, je to jemné, ale o to více se v tom dá nosánkem rochňat.
Chuť: Ovocná, kávová.
Dozvuk: Hodně ovocná a kořenitá, ale ta kořenitost a kávová dřevitost mírně přechází až do nahořklosti.
Shrnutí: Fajn whisky, za ty prachy mi ale určitě nestojí.

Autor: josé
WB
Aroma: nic extra hutného. jemná, nasládle dřevitá, A.O., vanilka. ovocnost - jablečné křížaly, kandované pomeranče. mírná zatuchlost a kůže. rýže. (b.1+/3)
Chuť: pikantní, staré a mírně hořké dřevo. trochu ovocnosti. zázvor, zelené kopřivy, karamel. (b.1+/4)
Dozvuk: dřevo, čokoláda, pralinka a výrazněji káva. větrový. (b.1/2)
Shrnutí: čekal jsem rozhodně víc. jen dřevo, ovoce zlehka. abych nebyl tak krutopřísný (b.0+/1)

Autor: nidan
WB
Aroma: hodně příjemná vůně, rozinky v rumu, sherry, jemné koření, čokoládka a trochu leze ven alkohol
Chuť: štípne, pak se rozjede čokoláda, kávička, sherry s vanilkou, sušené ovoce (švestky) a slad..celkově ta chuť pokulhává za tou krásnou vůní
Dozvuk: středním zpočátku sladká čokoláda s dokončením do hořké čokolády a sladu
Shrnutí: vůně je nádherná, bohužel jen o vůni whisky není a pak už je ztrácí. Krásná láhev, super příběh, kvalitní marketing a nadsazená cena, za tu cenu děkuji nechci

Autor: xenopus
WB
Aroma: Silné, lehce alkoholové, sladkost lehče šmrncnutá kořenitostí, jako jo. Sladké ovoce, lehká umělost, lepidlo (klíh?).
Chuť: Hladká, bohatá, šťavnatá. Ne a ne se mi na jazyku rozvinout do nějaké chutě; prostě whisky (sladový destilát v dřevěném sudu, ehm), ničím chuťově výjimečná. Uhlazená, ale ničím neuchvátí.
Dozvuk: Ano, tady už se něco děje, ale teda žádný zázrak. Starý zaprášený sud, nahořklé, dřevo, ořechy.
Shrnutí: Odškrtnuto. Velmi dobře pitelná whisky, ale že by mě nějak zaujala, to tedy ne. Tím spíš ne za tu cenu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.