ZPĚT



Recenze:

Láhev: Ardbeg Ardbog
Autor: Jerry1
WB
Aroma: Lehký kouř, na Ardbeg skoro neznatelný, jemná nasládlost.
Chuť: Zprvu lehká, sametová, se stopou sherry. Po polknutí dá o sobě vědět alkohol, ovšem velmi příjemným způsobem. Po přidání vody se chuť ještě více zjemní, takže raději vodu nepřidávat.
Dozvuk: Střední a6 delší.
Shrnutí: Nejedná se o nějak průrazný Ardbeg, ale spíše o jeho uměřenou variantu. Velmi dobré pití, více budu moci posoudit při otevřené láhvi.

Láhev: Ardbeg Ardbog
Autor: Nethar
WB
Aroma: Není to moc výrazné, trochu sladké a karamelové. Na jednu stranu by se dalo říct, že je to moc nenápadné, slabé, ale mně se to naopak líbí. Žádný tvrdý úder, hezky jemné, uhlazené, voní mi to, dá se v tom hledat a je to bohaté. V pozadí snad trochu dřevitého kouře, štrůdl, vanilka. Řek bych, že je to osherryované.
Chuť: Tady přichází hodně kouře, zabalený v lesním ovoci, neštípe to nějak přehnaně, ale síla tam je, takže bych odhadoval tak 46.
Dozvuk: Dlouhý, kouřově dřevitý, není to nasládlé ani kyselé, jede v podstatě čistý kouř. Slané a uzené.
Shrnutí: Díky nidanovi za vzorek. Aha, Ardbog. Jak píše Jerry - uměřená varianta Ardbegu. A velmi dobrá whisky.

Láhev: Ardbeg Ardbog
Autor: Senoy
Aroma: pepř, citrusové ovoce, kouř
Chuť: sladký (více než Nam Beis) a vzápětí rašelinný kouř, náznak citrusů, na sílu alkoholu překvapivě jemný, i když po delší chvíli dokáže ožehnout
Dozvuk: dlouhý, pepřově pálivý a rašelinný
Shrnutí: Rychloochutnávka v rámci masterclass na whiskyfestivalu 2015.

Láhev: Ardbeg Ardbog
Autor: lalos
WB
Aroma: 52% rozhodně ve vůni není znát. Velmi lehký kouř (uzená polévka), zvětralé víno, asi to suché sherry, sušené meruňky.
Chuť: Medově sladká, opět ty meruňky a k nim sušená jablka. Karamelky. Kouře jen tak, aby bylo znát, že to je Islay.
Dozvuk: Vcelku dlouhý, sladce nakyslý. V závěru jde do kyselo-trpkosti na kořeni jazyka, není mi to moc příjemné.
Shrnutí: Má krásnou barvu a co do kouřovitosti je to jeden z nejslabších Arbegů co jsem měl (po Blasdě). To ale nemusí nutně znamenat, že je nejhorší. První panák mě moc neoslovil, druhý den byl ale lepší. Asi bychom se skamarádili. Je to sladké, lehké Islay které vysokými procenty jen klame. Kdo chce nářez, tady je úplně mimo.

Láhev: Ardbeg Ardbog
Autor: salam15
Aroma: Sušší než Bestie
Chuť: Chuťově rozhodně bližší Uigeadailu
Dozvuk: Dlouhý
Shrnutí: Porovnání s Bestií prohrává, jinak dobrý :-)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.