ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig 10 yo Cask Strength L07
Autor: Hunter
Aroma: první dojem znamenal opravdu zklamání, oproti základní 10y je velmi uzavřená, není zdaleka tak bohatá, ale po několika přechutnáních jsem zjistil, že to není až tak špatné, jen je vše hlubší, lehce zastřenější, ale ne špatné. Ucítíte kouř, rašelinu, dehet, ale prostě ne tak výrazně jako v základním plnění. Přidání vody vůni přece jen otevřelo, ale zase na úkor plnosti, takže přidáním vody se celkový dojem do extraligy stejně neposunul.
Chuť: tak tady už jsem byl velmi spokojen, bohatá, plná, extrémně koncentrovaná chuť, doslova exploze v ústech, parádní plný dojem!

Jazyk zaplaví nejdřív bohatý nasládlý dojem, který přechází postupně v rašelinovou kouřovost, fenol, vše opravdu silné a masivní, pro milovníky rašeliny to pravé.
Dozvuk: Dokončení medicínské, dehtové, dostatečně dlouhé, ale ne tak skvělé jako 10y.
Shrnutí: Očekávání bylo sice větší, ale o vyloženém zklamání nemůže být řeč, trochu slabší v aroma, ale vše dohání masivní chutí.
Body: 85

Autor: Króča
Aroma: na bourbonových sudech se veze lehčí medicína než u QC, proschlé dřevo, mírně sůl.. S VODOU více kouře, vanilky, objevuje se rašelina.. jemná sůl s lehkou medicínou se stále drží
Chuť: dřevo a již výrazná medicína,mírnější nasládlost než u QC, alkohol to vcelku na jazyku rozpaluje.. S VODOU více kouřová než medicinální a vysychá
Dozvuk: spíše nasládlé, mírně olejové, medicinální a taky dřevěné, ale je to v poho.. S VODOU dřevo získává na síle a objevuje se písek či co
Shrnutí: ochutnáváno v dubnu 2012 zároveň s QC.. tahle mi přišla zajímavější..vody mi zde stačilo málo, takže s rozkápáváním raději opatrně a po troškách..

Autor: Nethar
WB
Aroma: Laphroaig zabalený v příjemné vůni, dezinfekce je posunutá více vzad, opatrně s voněním, protože obsah alkoholu je vysoký. Hlína, sušené borůvky. Nic ale extra nevyniká, celkově méně výraznější. S vodou trochu více kytičkový, ale žádný propastný rozdíl
Chuť: bez ředění nemůže být samozřejmě řeč o jemném pohlazení známém z klasického Laphroaigu. Po naředění pitelnější, ale zase méně výraznější
Dozvuk: takové spíše kořenité a kouřové než dezinfekční, mírně nasladlé a překvapivě ne moc dlouhé, hezky vám vysuší ústa. Voda finiš více oslazuje
Shrnutí: podrobil jsem tuto láhev velkému srovnávacímu testu s 10y a Quarter Cask, v této trojici skončil na posledním místě. Oproti desítce vás tak krásně nepohladí v ústech, o co ubírá z 10y rašeliny, o to ani nepřidává dalších vůní jako QC. To je ale srovnávání s mojí osobní elitou, sama o sobě je to výborná láhev

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.