ZPĚT



Recenze:

Láhev: Don Papa
Autor: Anonymous
Aroma: Zajímavé, pro mě teda lehce smradlavé, ale zajímavé. Co mi to tam jen smrdí? Datle? Fíky? Nějaké nahnilé ovoce? Možná višně? Pomerančová kůra tam je určitě. Musím k tomu furt čuchat a čuchat, je to takové zvláštní.
Chuť: Sladká a zas tam něco je, něco co je i ve vůni, ale chutná to líp, než to voní, pak také pomerančová kůra, čokoládové pralinky s pomerančem a višní, vanilka.
Dozvuk: Skoro žádný, zas trošku smradlavý.
Shrnutí: Ježíšek (rozuměj žena) mi letos (teda loni, tzn. 24.12.2015) donesl rum. I on si asi všiml neustále rostoucí ceny whisky a různých NAS a vintage edicí a snaží se mě asi přeorientovat na rumy nebo co. Nu což, vyměnil jsem tedy glencairn za koňakovku a snažil jsem se s tuto lahví skamarádit a jelikož se blížím ke dnu lahve tohoto zvláštního rumu, nastal čas sepsat recenzi.



Nejhorší/nejzajímavější na tomto rumu je vůně, zvláštní smrádek, který mě nutí čichat a čichat a přemýšlet co to je sakra za smrad. Chuť už je lepší, je to zkrátka sladké, ale neřekl bych že nějak hrozně moc, řekl bych tak srovnatelné s Presidente Marti či Diplomático Reserva Exclusiva. V čem to teda jiné je, tak to je ve vůni a chuti, je to více do ovocna, takový rumový smradlavý Speyside. Dozvuk je skoro nulový, ale to ten jsem od sladkého rumu ani neočekával.



Určitě mi tento rum rozšířil obzory a jelikož jsem měl možnost na sklonku roku uchutnat více rumů, třeba i zmiňovaný a vychvalovaný Presidente Marti 15 yo, začínám objevovat, že i rumy mohou býti různorodé a zajímavé.

Láhev: Don Papa
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, bonbonová, želé medvídci, karamel, divné ovoce, nepřirozeně sladké, kandované ovoce, citrusová kůra, sladké želé, Pyratovost.
Chuť: Medvídci a kandované citrusy, sladké želé, troška koření, Pyrat lite.
Dozvuk: Kandované citrusy, hořká čokoláda, citronové želé.
Shrnutí: Zvláštně umělý Pyrat light.

Láhev: Don Papa
Autor: Kobalt
Chuť: V chuti opravdu méně sladké a bez vanilky, místo toho je tu hodně pomerančů.
Shrnutí: Rozumně sladký a docela svěží, možná už stojí za ochutnání.

Láhev: Don Papa
Autor: Torrez
Aroma: Přesladké, banán, vanilka, směs tropického ovoce.
Chuť: Pobavila, tutti frutti, dětská zubní pasta.
Shrnutí: Vůně slušná, chuť vtipná. Asi bych to ani nepočítal jako rum, spíš jako rumový berentzen. Těžko uvěřit, že něco takového vzniklo zráním v sudu. Dozvuk skoro není.

Láhev: Don Papa
Autor: inerc
Aroma: Co toto je? Velmi chytlavy smradok ktory ma nuti stale to cuchat. Najviac mi to pripomina silno smotanovy sladky krem s nejakym prezretym ovocim, zmes banan a datle, tony citrusu. A do toho trochu syntetickej vonavky
Chuť: Ta podivna vona plynulo prejde aj do chuti. Ovocny, kvetinkovy a sladky. A tiez alkoholovy.
Dozvuk: Okrem cukru uz len alkohol a trochu horkosti.
Shrnutí: Neviem ci to nazvat rumom, ak tak spiced. Ale ten smradok...ten je fakt nezamenitelny. Len vdaka nemu 6/10

Láhev: Don Papa
Autor: lochness
Aroma: To hádam ani nie je rum. Ovocný sirup, hnilé tmavé ovocie, prezreté pomaranče. Nevonia mi, je to ale taký úlet, že k tomu musím opakovane čuchať a rozmýšľať čo to je.
Chuť: Rovnaký problém ako s vôňou. Viac než rum mi to pripomína sladký likér. Nechutí mi.
Dozvuk: Som rád že je preč.
Shrnutí: Našťastie som kúpil iba dvojdecku. Opakovaný nákup nehrozí. Občas si vychutnám sladký rum, ale toto teda nie.

Láhev: Don Papa
Autor: tornado
Aroma: Výrazné, sladké, parfémové. Vanilka, marcipán, růžový grep, citron. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť: Skoro likérově sladká, profilem kopíruje aroma .
Dozvuk: Pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí: Rum? Kdepak, cukroví.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.