ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tullamore Dew Phoenix
Autor: Marvin
WB
Aroma: Máslo a med, sladké koření, alkohol. S vodou: karamel, sherry, sladkokyselá.
Chuť: Výrazná, na rozdíl od vůně zde není vyšší % alkoholu znát. Sladko nahořklá, melta. S vodou: karamelový krém, trochu ořechy.
Dozvuk: Střední, sladké růžové víno, meruňková marmeláda. S vodou: sušší, čokoláda, na konci hřejivý.
Shrnutí: Navzdory značce, která je spíše synonymem neškodné nudy (v ČR je to zároveň nejprodávanější značka whisk(e)y), toto je výrazná a zajímavá irská whiskey, kterou lze pít neředěnou, s vodou je trochu fádnější.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Bourbon. Totální vanilkový bourbon. Že je irská jemnější a řekněme trochu nasládlejší a aromatičtější než skotská, to víme. Ale tohle voní jako bourbon a ve slepém testu bych to tak nepochybně zařadil. Ale musel jsem konstatovat, že mi to nějak nevadí. Bylo to totiž vanilkové, nasládlé, medové, ale ne zase tak doladěné do umělohmotné dokonalosti, jak to umějí za oceánem. Síla alkoholu štípe do nosu dost.
Chuť: V pohodě, nic hořkého, na 55% se určitě netváří, žádný masakr.
Shrnutí: Není to úplně pití, co bych vyhledával, ale shodnu se s Marvinem, že vskutku výrazem překvapila a není ani trochu špatná, ačkoliv je na láhvi nápis Tullamore Dew a voní jak bourbon, což u mě není ani jedno dobrý začátek "konverzace".

Autor: joy
WB
Aroma: jemná, typicky irská s trochou irského sherry, máslovosti, koření, med, vanilka, štiplavost alkoholu
Chuť: sušší, sladká, medová, koření a dub
Dozvuk: střední, sladký, se sladkým kořením a s náznakem sladkých ořechů
Shrnutí: nejslabší vzorek večera, avšak na blend a k tomu irský docela dobrý. Voda whisky mírně otevřela, bohužel se ale ve vůni objevila silnější štiplavost alkoholu

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.